Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Jak poradzić sobie z uciążliwymi komarami?

2020 | 07 | 23

Obecnie mamy do czynienia z plagą komarów. Są dosłownie wszędzie – wewnątrz pomieszczeń, na przestrzeniach otwartych. Gryzą i bardzo ciężko się ich pozbyć. W miastach z różnych przyczyn zaprzestano oprysków. Jak sobie w tej sytuacji poradzić?


Jak uchronić się przed komarami wewnątrz pomieszczeń?

Wtyczki elektryczne – elektrofumigatory

Najlepszą metodą jest użycie elektrofumigatora, czyli urządzenia potocznie nazywanego wtyczką elektryczną. Są to urządzenia, które wkładamy do kontaktu. Dzięki podłączeniu do źródła energii następuje parowanie substancji czynnej, która zwalcza owady znajdujące się wewnątrz pomieszczeń i zabezpiecza je przed nadlatywaniem kolejnych. Urządzenie jest skuteczne nawet przy otwartych oknach. W większości przypadków substancją czynną jest pralektyna. Tego rodzaju urządzenia są bezpieczne dla zdrowia i można ich swobodnie używać wewnątrz pomieszczeń. Elektrofumigator może być uzupełniany buteleczkami z płynem, których zawartość wystarcza aż na 60 spokojnych nocy. Doskonałym urządzeniem jest wtyczka na komary firmy BROS.

 

Alternatywą dla płynu jest wtyczka na wkłady – tzw. płytki. Jeden wkład zapewnia ochronę przez 10 godzin. Co ważne – urządzenie firmy BROS jest uniwersalne i można w nim używać zarówno płytki, jak i buteleczki z płynem. Jest to doskonałe urządzenie dla osób dorosłych oraz dla starszych dzieci. Dla dzieci powyżej 1 roku życia BROS dedykował zupełnie odmienne i bezpieczne wtyczki. Zawierają one mniejsze stężenie pralektyny i jest ono dla nich w pełni bezpieczne. Kolorystyka urządzenia idealnie pasuje do pokoików dziecięcych.

 

 

Lampa biobójcza

To nowoczesny i designerski sposób walki z komarami. Lampa biobójcza doskonale sprawdza się w mieszkaniach, domach czy w altanach ogrodowych. Zastosowanie specjalistycznego źródła światła i siatki rażącej zapewnia skuteczne działanie odstraszające. Urządzenie jest nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt domowych. Oprócz komarów bardzo dobrze sobie radzi z muchami, meszkami i osami. Nie zawiera żadnych toksycznych substancji i jest w pełni bezpieczne.

 

 

Jak uchronić się przed ugryzieniami komarów na zewnątrz?

Spray’e i płyny na komary

Na zewnątrz pomieszczeń jest trochę trudniej, a komary są bardziej uciążliwe i potrafią zaatakować człowieka całą plagą. Efekt? Swędzące ugryzienia na całym ciele. Można jednak temu zaradzić i cieszyć się latem. Wystarczy profilaktycznie spryskać się spray’em na komary. Skuteczność tego rodzaju preparatów w dużej mierze zależy od stężenia substancji czynnej. Skuteczne są preparaty zawierające powyżej 20% DEET. Można ich używać zarówno na skórę, jak i na odzież.

 

Obecnie na rynku pojawił się wysoko skuteczny spray na komary zawierający 50% DEET. Zapewnia on aż do 12 godzin ochrony przed komarami.

 

Firma BROS zadbała również o dzieci. Specjalnie dla nich pojawił się płyn na komary dla dzieci zawierający bezpieczną substancję IR w stężeniu 10% oraz geraniol. Płyn ten mogą używać dzieci od 1 roku życia. Dodatkowo zawiera on łagodzący d-pantenol. Niezwykle delikatna postać preparatu nie uczula nawet bardzo wrażliwej skóry.

 

Spirale na komary

Na terenach otwartych sprawdzą się także tradycyjne spirale na komary. Zawierają one substancję czynną w postaci d-aletryny. To skuteczny sposób na pozbycie się komarów i meszek w trakcie wypoczynku na świeżym powietrzu. Żarząca się spirala zapewnia wielogodzinną ochronę podczas letnich wieczorów.

 

Oprysk na komary

Chcesz dłużej cieszyć się spokojem na świeżym powietrzu? Zrób oprysk. Preparat Bagosel umożliwi opryskiwanie dużych przestrzeni otwartych takich jak ogrody, tereny rekreacyjne, hotelowe, place zabaw. Ogranicza występowanie nie tylko komarów, ale także kleszczy, meszek czy much. Preparat ma działanie kontaktowe i pokarmowe. Stosowany systematycznie na określonym obszarze likwiduje plagę owadów i zapewnia komfortowy wypoczynek na zewnątrz.

 

 

Sprawdź nasz katalog i zajrzyj do zakładki >>Środki owadobójcze<< żeby wybrać najlepszy dla siebie i swoich bliskich preparat owadobójczy.

Zadzwoń do nas! Z ogromną chęcią pomożemy znaleźć Ci środek, który spełni Twoje oczekiwania i pomożemy cieszyć się latem bez insektów!

tel. 695 663 630

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy