Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Sprzątanie hali magazynowej i mycie ścian – relacja z usługi

2022 | 10 | 04

Firma PON-PRAN specjalizuje się w usługach utrzymania czystości w obiektach wielkometrażowych. Czyścimy i doczyszczamy między innymi zadaszenia, podłogi oraz ściany wewnętrzne.

Dynamiczny rozwój sektora przemysłowego sprawia, że w naszym kraju powstaje coraz więcej hal magazynowych. Obiekty te ze względu na swoje rozmiary trudno utrzymać w czystości. Nierzadko są to budynki wielkometrażowe, których wysokość osiąga nawet 30 metrów.

Aby łatwiej zobrazować wielkość hal magazynowych, możemy dokonać podziału ze względu na wysokość składowania towaru. Jest to dobry i skuteczny sposób na uporządkowanie i klasyfikację tych obiektów. I tak rozróżniamy:

 • magazyny niskiego składowania – do 4,2 m;
 • magazyny średniego składowania – od 4,2 do 7,2 m;
 • magazyny wysokiego składowania – od 7,2 nawet do 25 m;

Kompleksowe czyszczenie ścian wewnętrznych
Kompleksowe czyszczenie ścian wewnętrznych
Doczyszczanie ściany z podnośnika
Doczyszczanie ściany z podnośnika
Czyszczenie wysokościowe
Czyszczenie wysokościowe

Jak skutecznie sprzątać hale magazynowe?

Często utrzymanie porządku w halach magazynowych jest niemożliwe bez profesjonalnej firmy sprzątającej. Zadanie bywa o tyle trudne, ponieważ ograniczona dostępność do różnych miejsc w połączeniu z wysokością zabudowy, nierzadko utrudnia fachowe wykonanie pracy. Nawet utrzymanie w czystości posadzki, do której dostęp przeważnie jest stosunkowo prosty, często jest zleceniem przerastającym możliwości personelu sprzątającego firmy wewnętrznej, która niejednokrotnie nie posiada specjalistycznych środków czystości.

Choć magazyny nie są w tak dużym stopniu narażone na powstające zabrudzenia, jak chociażby hale produkcyjne, to jednak problem związany z utrzymaniem czystości, nie omija i tych przestrzeni. Częstym brudem pojawiającym się w halach magazynowych jest: kurz, pył, piach czy osady spowodowane wydostawaniem się spalin z pracujących pojazdów. Zanieczyszczenia te mogą powodować m.in.: wózki widłowe, busy czy samochody ciężarowe.


Stan przed czyszczeniem ściany
Stan przed czyszczeniem ściany
Efekt po doczyszczeniu ściany
Efekt po doczyszczeniu ściany

Sprzątanie hal magazynowych – utrzymanie czystości

PON-PRAN od wielu lat realizuje usługi w tego typu miejscach. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że hale magazynowe czyścimy kompleksowo, radząc sobie z każdym – nawet najtrudniejszym – zadaniem. Nie tak dawno, jednym ze zleceń, które zrealizowaliśmy było utrzymanie czystości w dużej hali magazynowej zlokalizowanej we Wrocławiu. Naszym zadaniem było doczyszczenie ścian wewnętrznych, instalacji podsufitowych oraz posadzki.

Aby dokładnie doczyścić powstałe zabrudzenia, użyliśmy podestu ruchomego marki Genie. Podnośnik pomógł operatorowi dostać się w miejsca o utrudnionym dostępie. Z pozycji kosza zostało wykonane czyszczenie ciśnieniowe, które pomogło usunąć pojawiający się czarny osad, powstały w konsekwencji wydobywania się spalin oraz innych wydzielin.


Mycie ciśnieniowe
Mycie ciśnieniowe
Czyszczenie posadzki
Czyszczenie posadzki
Doczyszczanie zabrudzeń na posadzce
Doczyszczanie zabrudzeń na posadzce

Prace wykonane na posadzce obejmowały usunięcie zabrudzeń powstałych wskutek obecności kurzu, piachu i pyłu. Kompleksowe czyszczenie spowodowało, że podłoga nabrała zupełnie innego wyglądu. Stała się czysta i jednocześnie została pozbawiona ciężkich osadów, bo te z kolei zaburzały estetyczny wygląd wnętrza magazynu.

Dodatkowo na ścianach i posadzce były widoczne ptasie odchody. Firma PON-PRAN usunęła te zanieczyszczenia, dokonując przy tym sprawdzenia czy w trudno dostępnych miejscach hali magazynowej, nie znajduje się siedlisko ptaków. Jednocześnie jako profesjonalna firma sprzątająca, oferujemy naszym klientom montaż systemów odstraszających ptactwo, m.in. kolce, siatki oraz inne straszaki.

Jak zamówić sprzątanie hal magazynowych?

Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy wyszukać profesjonalną firmę sprzątającą świadczącą usługi w danym regionie. Skontaktować się telefoniczne lub mailowo oraz zapytać o zakres wykonywanych prac. Każda firma powinna wycenić taką usługę. My ułatwiamy zadanie wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową, udostępniając bezpośrednie przekierowanie do zakładki KONTAKT.

Jeżeli potrzebujesz czyszczenie hali magazynowej, nie obawiaj się z nami skontaktować. Wycenimy pracę oraz zrealizujemy zlecenie w najbliższym możliwym terminie. Specjalizujemy się w usługach utrzymania czystości w obiektach wielkometrażowych. Czyścimy i doczyszczamy między innymi instalacje podsufitowe, podłogi oraz ściany wewnętrzne.


Ściana wewnętrzna pozbawiona zabrudzeń
Ściana wewnętrzna pozbawiona zabrudzeń
Fragment czystej ściany hali magazynowej
Fragment czystej ściany hali magazynowej
Doczyszczona posadzka
Doczyszczona posadzka

Dołącz do grona setek zadowolonych Klientów i sprawdź nasze możliwości!

  Zapytaj o ofertę dla siebie

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy