Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Mycie hali w tłoczni gazu w Odolanowie – odpowiedzialne zadanie

2022 | 09 | 27

Odolanów jest jednym z trzech miejsc w Polsce, obok Goleniowa i Gustorzyna, w których wybudowano tłocznię. Celem jest zwiększenie przepustowości systemu przesyłowego poprzez przetłaczanie zwiększonych ilości gazu pochodzącego z gazociągu podmorskiego Baltic Pipe.

Realizacja zlecenia w zakresie kompleksowego utrzymania czystości w Odolanowie była dla firmy PON-PRAN kolejnym cennym doświadczeniem. Współpraca z podwykonawcą inwestycji, przedsiębiorstwem PROJPRZEM Budownictwo, umożliwiła nam wykonywanie prac w tłoczni gazu, w miejscu strategicznym dla polskiej gospodarki.


Czyszczenie ściany
Czyszczenie ściany
Doczyszczanie ściany przy rynnie
Doczyszczanie ściany przy rynnie
Kompleksowe czyszczenie przy bramie garażowej
Kompleksowe czyszczenie przy bramie garażowej

Warte podkreślenia jest to, że tłocznia gazu w Odolanowie jest jednym z trzech takich miejsc w Polsce. Inne tłocznie są zlokalizowane w Gustorzynie (woj. kujawsko-pomorskie) oraz w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie) i mają na celu zwiększyć przepustowość systemu przesyłowego bezpośrednio z gazociągu Baltic Pipe.

Świadczymy kompleksowe mycie hali

Nasza praca na terenie tłoczni polegała na usunięciu zabrudzeń zewnętrznych. Oczyściliśmy wszystkie hale o łącznej wielkości ponad 6 tys. m2. Zadania w zakresie utrzymania czystości były wykonywane z poziomu podłoża oraz podnośnika. Sprzęt do pracy na wysokości był w tym przypadku niezbędny, ponieważ niektóre zabrudzenia znajdowały się na wysokich budynkach oraz w miejscach o utrudnionym dostępie.

Zewnętrzne pokrycie ścian na terenie obiektu wykonano z płyt warstwowych. Jest to dość często spotykane rozwiązanie, ponieważ płyty te są dobrym materiałem osłonowym. Jednak i one ulegają zabrudzeniom powstałym w skutek różnych czynników zewnętrznych. Nasi pracownicy przystąpili do prac używając m.in. wody pozbawionej soli i minerałów. Pozwoliło to natychmiastowo usunąć zabrudzenia.

Mycie hali z zewnątrz. Dlaczego jest to ważne?

Nie ma budynku, który jest odporny na zabrudzenia, dlatego niezwykle ważne jest regularne utrzymywanie czystości. Problem ten pojawia się na różnego rodzaju ścianach zewnętrznych i elewacjach. Niektóre zanieczyszczenia są łatwe do usunięcia, przy niektórych z kolei jest wymagany większy nakład pracy. Niezwykle istotne jest jednak to, aby regularnie dbać o czystość, ponieważ większe zaniedbania powodują później więcej problemów i zmartwień dla właściciela obiektu.

Brudne ściany nie są estetyczne i odstraszają potencjalnych kontrahentów czy partnerów biznesowych. Niejednokrotnie to budynek firmy jest wizytówką danego przedsiębiorstwa, dlatego niezwykle istotne jest to, aby elewacja była czysta.

Korzyści płynące z utrzymania czystości ścian zewnętrznych:

 • większa konkurencyjność na tle innych przedsiębiorstw
 • utrzymanie koloru w jednolitych barwach
 • „wizytówka firmy” i najbliższego otoczenia
 • wzrost satysfakcji pracowników

Czyszczenie wysokościowe
Czyszczenie wysokościowe
Eliminowanie zabrudzeń z pozycji podnośnika
Eliminowanie zabrudzeń z pozycji podnośnika
Usuwanie zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach
Usuwanie zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach

Oferujemy czyszczenie hali i ścian zewnętrznych

Od 14 lat firma PON-PRAN prężnie działa we Wrocławiu oraz w całym regionie województwa dolnośląskiego i okolic. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie czyszczenia ścian budynków. Prace wykonujemy terminowo, dokładnie oraz według najwyższych standardów. Do naszych usług należy również mycie i czyszczenie wysokościowe z użyciem podestów ruchomych.

Praca w wykonana w Odolanowie była dla nas kolejnym cennym doświadczeniem. Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować tę usługę. Dziękujemy za zaufanie.

Dołącz do grona setek zadowolonych Klientów i sprawdź nasze możliwości!

  Zapytaj o ofertę dla siebie

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy