Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Sprzątanie i dezynfekcja gabinetów stomatologicznych – najważniejsze kwestie

2018 | 07 | 13

Obecnie, na polskim rynku funkcjonuje ponad 20 tys. prywatnych gabinetów stomatologicznych. Usługi świadczone w tych placówkach pozostają na bardzo wysokim poziomie, który wciąż wzrasta, za sprawą stale rosnącego zainteresowania wśród pacjentów. Dobrze prosperujący gabinet stomatologiczny to nie tylko sala zabiegowa i zaplecze socjalne, ale również poczekalnia, recepcja czy toalety, w których każdego dnia pojawiają się dziesiątki nowych pacjentów.

Utrzymanie wszystkich tych miejsc w odpowiednim porządku oraz dokładna dezynfekcja, to nie tylko komfort i dobre samopoczucie pacjentów, ale również sprawa zdrowia. Ważne zatem jest aby lekarze stomatolodzy jak i właściciele placówek byli pewni, iż powierzają sprzątanie i dezynfekcję odpowiedniej firmie sprzątającej.

Poniżej prezentujemy kilka najbardziej istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę decydując się na skorzystanie (bądź już korzystając) z usług sprzątania w gabinecie stomatologicznym lub lekarskim.

Zapobieganie zanieczyszczeniom

Doświadczone firmy, świadczące usługi dezynfekcji i sprzątania w gabinetach medycznych, doskonale zdają sobie sprawę z zagrożeń jakie wynikają z tzw. zanieczyszczeń krzyżowych, czyli zakażenia bakteriami przenoszonymi np. na bawełnianych ścierkach. Do zanieczyszczenia może również dojść poprzez dotyk sprzętu, który został wcześniej wyczyszczony i zdezynfekowany.

Profesjonalna firma sprzątająca jest świadoma tych zagrożeń i zapobiega im np. poprzez stosowanie ścierek z mikrofibry, które nie tylko lepiej czyszczą, ale również usuwają 99% bakterii. Przed podjęciem współpracy z daną firmą warto zapytać w jaki sposób zapobiega ona tego typu sytuacją. Otrzymana odpowiedź, z pewnością pozwoli na wstępną ocenę kompetencji firmy oraz jakości świadczonych usług.

Poczekalnia i recepcja

Oprócz zapewnienia dokładnej dezynfekcji najbardziej istotnych obszarów jakimi są gabinety zabiegowe, warto pamiętać iż miejsca takie jak recepcja czy poczekalnia (zwłaszcza jeżeli znajdują się w nich zabawki dla dzieci) również gromadzą całe mnóstwo bakterii. Aby zapobiec się ich rozprzestrzenianiu konieczna jest codzienna dezynfekcja przy wykorzystaniu profesjonalnych środków do dezynfekcji powierzchni. W miejscach tego typu należy także przeprowadzać regularne, dokładne czyszczenie wszelkiego rodzaju dywanów i chodników, gdyż bardzo często są one źródłem rozprzestrzeniania się wszelkiego rodzaju bakterii powodujących alergie.

Zorientujmy się zatem z jakich środków czystości korzysta firma sprzątająca, miejmy pewność iż są to produkty profesjonalne, takich firm jak Forlux, MEDI-SEPT, czy DIVERSEY.

Ile kosztuje sprzątanie gabinetu dentystycznego?

Zakres cenowy może być bardzo różny. Czynnikami mającymi wpływ na koszt usługi są przede wszystkim wielkość powierzchni oraz częstotliwość wykonywanych prac a także ich specyfikacja.

Warto jednak zaznaczyć, iż finalna wycena najczęściej odbywa się w sposób indywidualny, przy uwzględnieniu takich czynników jak zagospodarowanie całej przestrzeni, rodzaj i ilość środków potrzebnych do przeprowadzenia jednorazowej dezynfekcji czy wielkość powierzchni.

Firma PON-PRAN posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzątania i dezynfekcji obiektów medycznych na terenie Wrocławia i okolic. Nasz zespół to specjalnie przeszkoleni specjaliści, wnikliwie dbający o każdy szczegół. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dokładna dezynfekcja w tego rodzaju miejscach.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą telefoniczne, pod numerami 600 213 709, 791 813 709, 695 663 630, mailowo pod adresem biuro@ponpran.pl oraz za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy