Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Jak wybrać odpowiedni podest ruchomy

2022 | 03 | 11
wynajem podnośnika zwyżki Wrocław

Wybór podestu ruchomego nie jest łatwym zadaniem. Przed sfinalizowaniem transakcji należy zwrócić uwagę na parametry oraz dokładnie określić przeznaczenie, do którego ma być użyty.

Decydując się na podest ruchomy, należy być w pełni świadomym możliwości tych maszyn oraz różnic między podnośnikiem nożycowym a podnośnikiem koszowym. Choć zwyżki są dość podobne do siebie, jeżeli chodzi o sposób użytkowania, to jednak niektóre parametry znacznie się różnią, co może uniemożliwić skuteczne wykonanie jakościowej pracy na wyznaczonym terenie.

Dobór podnośnika – kontakt z handlowcem

Nie mając doświadczenia w zakupie lub wynajmie podnośników, warto skontaktować się z doświadczonym przedstawicielem handlowym. Wykwalifikowany pracownik zawsze jest wsparciem w doborze odpowiedniej zwyżki. Wskaże zalety konkretnej maszyny oraz zaproponuje model do zakresu wykonywanych prac.

Niezwykle istotne jest to, aby poinformować handlowca o specyfice pracy, tzn. czy zadanie będzie wykonywane wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, jaki będzie teren, na jakich wysokościach docelowo będzie pracować maszyna, jak długo będzie trwała praca – te wszystkie informacje będą niezwykle istotne dla sprzedawcy podnośnika.


Właściwa selekcja podestów ruchomych

Jeżeli nie zdecydujemy się na wsparcie handlowca i postanowimy samemu wybrać odpowiedni dla nas podest ruchomy, musimy być w pełni świadomi zakupu. Każdy kupujący powinien najpierw zapoznać się dokładnie z parametrami i specyfikacją techniczną, ponieważ każdy zakup jakiejkolwiek maszyny – a podestów ruchomych w szczególności – jest transakcją kosztowną i odpowiedzialną.

Kupujący musi być przekonany czy wybrana zwyżka poradzi sobie w docelowych warunkach pracy. Powinien oszacować czy maksymalna wysokość robocza podestu spełni jego oczekiwania oraz czy wstępnie wybrany model maszyny będzie odpowiednim wsparciem w pracach wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Bo jeżeli użytkownik nie zamierza ograniczać się do wykonywania zleceń tylko i wyłącznie do jednego obszaru, wskazane jest zwrócić uwagę choćby na to, na czym porusza się podest – kołach lub gąsienicach. Bez określenia tych wartości oraz wielu innych, dobór podnośnika będzie bardzo trudny, a ewentualne późniejsze konsekwencje związane z niewłaściwym zakupem – duże.

Elektryczny czy spalinowy – jakie zasilanie wybrać?

Przy wyborze podnośnika warto się zastanowić nad źródłem zasilania. Powszechnie stosowany jest napęd elektryczny i spalinowy. W dużym skrócie – akumulator zamontowany w podeście ruchomym może być ładowany prądem dostępnym w gniazdku lub decydując się na silnik spalinowy – paliwem dostępnym w dystrybutorze. Częstotliwość użytkowania zwyżki w tym przypadku jest istotna. Właściwy dobór źródła zasilania pozwala zaoszczędzić pieniądze, jeżeli dostosujemy napęd do tego, jak często będziemy korzystać z podestu samojezdnego.

Marka podnośnika ma znaczenie

Tak jak w przypadku zakupu samochodu, podobnie jest przy kupnie podestu ruchomego – ważna jest marka. Wiele firm oferuje nam swoje zwyżki, dlatego ważna jest odpowiednia selekcja. Podnośniki możemy sklasyfikować chociażby według kraju produkcji czy historii producenta. Wśród podestów ruchomych zdecydowanie najpopularniejsze są takie marki jak: Genie (Francja), Zoomlion (Chiny), JLG (Stany Zjednoczone), Sinoboom (Chiny) czy Haulotte (Francja).


Skorzystaj z oferty PON-PRAN

Oferujemy wynajem podnośników koszowych i nożycowych najwyższej jakości na terenie Wrocławia i okolic.

Posiadamy: 

Wszystkie oferowane przez nas zwyżki to zakupione, nowe jednostki. Posiadają ważne badania UDT oraz zachowywane są we wzorowym stanie technicznym i wizualnym

Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i odpowiedniemu zasięgowi nasze maszyny doskonale sprawdzają się w centrach miast i na terenie zabudowanym, gdzie dojazd jest utrudniony. 

Zwyżki nożycowe dostarczamy na terenie Wrocławia i okolic transportem własnym. Warunki transportu na większe odległości ustalamy indywidualnie. Podnośniki koszowe są samojezdne (posadowione na podwoziu samochodu) i wynajmujemy je wraz z obsługą doświadczonego operatora. Przy wynajmie na dłuższy okres oferujemy atrakcyjne rabaty i jesteśmy otwarci na negocjacje cenowe.


Interesuje Cię wynajem podnośnika, wynajem zwyżki we Wrocławiu i okolicach?

Sprawdź naszą ofertę. Kliknij TUTAJ i wybierz podnośnik dostosowany do Twoich potrzeb!

  Potrzebujesz podnośnika?

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy