Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Wynajem podnośnika to gwarancja skutecznych prac porządkowych

2022 | 03 | 17

Dlaczego wynajem podnośnika (zwyżki) jest tak ważny w sprzątaniu wysokościowym?

wynajem podnośnika zwyżki Wrocław

Każdego roku wraz z zakończeniem sezonu zimowego w miastach, konieczne jest przeprowadzenie mycia, doczyszczania i konserwacji powierzchni budynków. Prace te dotyczą m.in. czyszczenia elewacji, mycia przeszkleń i okien, udrażniania rynien, malowania dachów i montażu zabezpieczeń przeciwko ptakom. Nadchodząca wiosna sprzyja prowadzeniu takich robót. Wyższe temperatury ostatecznie eliminują zalegający śnieg i lód a dłuższy dzień pozwala na większą intensywność działań.

Podnośnik w przestrzeni miasta

Przestrzeń miejska ma swoją specyfikę. Występują trudności z dojazdem do wielu budynków. Trzeba manewrować między ciasną zabudową, zaparkowanymi pojazdami i zielenią. Miejsca, do których należy dotrzeć, znajdują się na wysokości od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów. Wiele doczyszczanych powierzchni umiejscowionych jest w zagłębieniach budynków lub pod dużym kątem. Użycie podnośników i zwyżek jest najlepszym rozwiązaniem w uzyskaniu dostępu do tych miejsc. Zastosowanie tego typu pojazdów gwarantuje bezpieczną, wygodną i efektywną pracę.


wynajem podnośnika zwyżki Wrocław
wynajem podnośnika zwyżki Wrocław podnośnik

Wynajem podnośników – jakie prace można przeprowadzić przy ich użyciu?

Mycie okien

Wynajęcie podnośnika stanowi idealne rozwiązanie w przypadku mycia okien i wszelkiego rodzaju przeszkleń. Będzie to dotyczyć zarówno domków jednorodzinnych (tutaj sprawdzą się zwyżki nożycowe o zakresie 8 i 10 metrów), jak również wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych i wysokich kamienic (podnośniki koszowe o zakresie 20 i 24 metrów).

Podnośnik jest w tym wypadku doskonałą alternatywą dla drabin. Pozwala na znacznie wygodniejszą pracę i komfortowe dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Użycie odpowiedniej zwyżki jest też logistycznie prostsze i szybsze niż sięgnięcie po techniki alpinistyczne. Podnośnik zapewnia największe bezpieczeństwo prac.

Malowanie i czyszczenie elewacji budynków

W trakcie zimy elewacje budynków są narażone na działanie szeregu czynników atmosferycznych, które wpływają negatywnie na ich stan. W wielu miejscach, często trudno dostępnych, tworzą się widoczne zacieki, osad z brudu, piachu i ptasich odchodówWynajęcie podnośnika pozwala na szybkie doczyszczenie elewacji, jak również usunięcie aktów wandalizmu w postaci graffiti, czy zniszczenia ścian. Wynajęcie zwyżki umożliwia łatwe pomalowanie powierzchni bez względu na wysokość.


wynajem podnośnika zwyżki Wrocław

Naprawa i konserwacja dachów

Bardzo często wraz z końcem zimy okazuje się, że dachy budynków wymagają naprawy lub konserwacji przed nadchodzącą wiosną. Realizując te prace z użyciem podnośnika, kąt nachylenia dachu nie stanowi problemu – można dotrzeć z farbą do każdego zakątka pokrycia dachowego oraz usunąć zalegające liście i gałęzie. Dzięki zwyżkom możliwe jest też precyzyjne ciśnieniowe czyszczenie dachu.

Udrażnianie, czyszczenie i naprawa rynien

Koniecznym standardem jest czyszczenie całego systemu orynnowania po zimie. Rynny są najczęściej zapchane liśćmi oraz osadem, który dostał się tam wraz ze śniegiem i lodem. Jest to związane udrażnianiem zatkanych spustów rynnowych. Podobnie, jak w przypadku dachów, zastosowanie podnośników pozwoli na dokładne, ciśnieniowe umycie rynien. W razie konieczności naprawy rynny, zwyżka umożliwia swobodnie dostosowanie wysokości prowadzonych napraw do położenia miejsc, w których pojawiły się usterki.

Montaż zabezpieczeń przeciwko ptakom

Ptaki pozostawiają odchody i zanieczyszczenia, które są jednymi z największych utrapień dla mieszkańców i zarządców nieruchomości. Skutecznym zabezpieczeniem przeciwko nim jest montaż specjalistycznych siatek i kolców. Co ważne, ptactwo preferuje głównie wyższe piętra i miejsca z pozoru niedostępne. Skuteczne dotarcie do nich i wygodny montaż zabezpieczeń są możliwe dzięki wynajęciu zwyżki o odpowiedniej wysokości roboczej. 

Usuwanie gałęzi

Na terenie zabudowanym częstym problemem są gałęzie drzew, które osłabione wichurami zagrażają bezpośrednio bezpieczeństwu linii energetycznych, budynków i ciągów komunikacyjnych. Ich wycięcia najłatwiej dokonać przy pomocy podnośnika. Decydując się na wynajęcie podnośnika całość prac może zostać wygodnie wykonana bez konieczności wchodzenia na drzewo i to niezależnie od jego wysokości i rozłożystości.     


wynajem podnośnika podnośnik we Wrocławiu

Podnośnik koszowy czy podnośnik nożycowy na wynajem?

Podnośnik koszowy 

Zadaniem podnośnika koszowego jest podnoszenie i przenoszenie w określonym zakresie wysokości ludzi i dostosowanych gabarytowo maszyn i narzędzi. Jego budowa składa się z trzech elementów: podwozia samochodowego, teleskopowego ramienia wysięgnika i kosza osobowego. Możemy wyróżnić podnośniki o napędzie spalinowym lub elektrycznym. 

Podnośnik nożycowy

Tego typu podnośnik umożliwia podnoszenie platformy roboczej na wskazaną wysokość za pomocą najczęściej podwójnego lub potrójnego układu nożyc. Platforma podnośnika wyposażona jest w barierki dające bezpieczeństwo pracownikowi poruszającemu się na wysokości.

Pomiędzy podstawą podnośnika a ramionami nożyc lub pomiędzy samymi nożycami montowane są siłowniki hydrauliczne zapewniające dodatkowe zabezpieczenie dla użytkowników maszyny. Dokonując wyboru takiej zwyżki, warto zwrócić uwagę na szerokość platformy roboczej – od jej rozmiarów uzależniona jest ilość osób, która jednocześnie może pracować.   

Typy podwozia podnośników mogą różnić się od siebie. Podnośniki osadzone na podwoziu terenowym świetnie sprawdzą się w bardziej wymagającym terenie (las, place budowy) oraz na niestabilnym podłożu.

Wynajem podnośnika jest najlepszą opcją

Wynajem podnośnika jest dziś najlepszą opcją dla osób, które stają przed zadaniem wykonania konkretnych prac na wysokościach a jednocześnie nie chcą nadmiernie obciążać swojego budżetu. Trzeba pamiętać, że czas wypożyczenia sprzętu można określić dokładnie, nawet co do godziny.

Również możliwość wyboru konkretnego modelu pozwoli na dokładne dopasowanie charakteru maszyny do potrzeb wynajmującego. Z tego względu jest to optymalne rozwiązanie dla firm i osób, które regularnie lub raz na jakiś czas potrzebują takiego pojazdu. Koszt zakupu nowego urządzenia na własność to, w zależności od typu maszyny, wydatek znacznie przekraczający kilkadziesiąt tysięcy złotych.Skorzystaj z oferty PON-PRAN

Oferujemy wynajem podnośników koszowych i nożycowych najwyższej jakości na terenie Wrocławia i okolic.

Posiadamy: 

Wszystkie oferowane przez nas zwyżki to zakupione, nowe jednostki. Posiadają ważne badania UDT oraz zachowywane są we wzorowym stanie technicznym i wizualnym

Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i odpowiedniemu zasięgowi nasze maszyny doskonale sprawdzają się w centrach miast i na terenie zabudowanym, gdzie dojazd jest utrudniony. 

Zwyżki nożycowe dostarczamy na terenie Wrocławia i okolic transportem własnym. Warunki transportu na większe odległości ustalamy indywidualnie. Podnośniki koszowe są samojezdne (posadowione na podwoziu samochodu) i wynajmujemy je wraz z obsługą doświadczonego operatora. Przy wynajmie na dłuższy okres oferujemy atrakcyjne rabaty i jesteśmy otwarci na negocjacje cenowe.


Interesuje Cię wynajem podnośnika, wynajem zwyżki we Wrocławiu i okolicach?

Sprawdź naszą ofertę. Kliknij TUTAJ i wybierz podnośnik dostosowany do Twoich potrzeb!

  Potrzebujesz podnośnika?

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy