Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Na czym polega sprzątanie sklepów po budowie i remoncie

2022 | 05 | 05

Sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych po budowie i remoncie jest nieuniknione. Dla wielu zarządców jest to dużym i problematycznym wyzwaniem. Organizacja sprzątania i nadzór nad nim są czasochłonne i stresujące.

Dopilnowanie pracowników sprzątających, dostęp do odpowiednich narzędzi i sprzętów oraz środków dla wielu osób stanowi przeszkodę nie do pokonania. Inni z kolei uważają, że wyjątkowe okoliczności wymagają udziału specjalisty. Nic w tym dziwnego. Jednak niezależnie od powodu, wybór profesjonalnej firmy sprzątającej po budowie i remoncie jest zawsze dobrym rozwiązaniem.Dlaczego sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych po remoncie jest ważne?

Dokładne sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych po remoncie lub budowie jest niezwykle ważne. Dlaczego? Z kilku powodów. Po pierwsze, wygląd sklepu jest wizytówką marki. Zastanów się, czy Ty chciałbyś robić zakupy w sklepie, w którym jest brud? Zapewne nie. Twoi klienci również. Po drugie, przepisy prawa stanowią, że po zakończonych pracach budowlanych, teren budowy należy uporządkować. Po trzecie, Państwowa Inspekcja Sanitarna. Kontrola Inspekcji Sanitarnej w sklepie wielkopowierzchniowym, w którym nie przestrzega się warunków higienicznych i czystości, może zwiastować problemy.

Od czego zacząć sprzątanie po remoncie?

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć sprzątanie po remoncie, podpowiadamy, że najlepiej przygotować plan działania. Przede wszystkim musisz określić ramy czasowe sprzątania, jak i przygotowania gotowej przestrzeni. Następnie musisz znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą, która zajmuje się profesjonalnym sprzątaniem sklepów wielkopowierzchniowych.

Dlaczego warto wybrać profesjonalną firmę sprzątającą sklepy wielkopowierzchniowe?

Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z usług firmy sprzątającej sklepy wielkopowierzchniowe. Wśród najważniejszych powodów wymienić należy:

 • wysoką jakość sprzątania,
 • ofertę sprzątania sklepów wielkopowierzchniowych idealnie dopasowaną do własnych potrzeb,
 • szybkość i terminowość wykonania usługi,
 • profesjonalizm,
 • wysokiej jakości środki chemiczne i urządzenia.

Wysoka jakość usługi sprzątania sklepów wielkopowierzchniowych

Firmy sprzątające doskonale wiedzą, jak sprzątać po remoncie lub budowie, aby było czysto. Co ważniejsze, w przeciwieństwie do tradycyjnych usług sprzątania, firmy specjalizujące się w sprzątaniu sklepów wielkopowierzchniowych po budowie i remoncie sprzątają dokładnie. Nawiasem mówiąc, firmie sprzątającej, takiej jak PON – PRAN, zależy na zadowoleniu klientów. Dlatego pracownicy firmy do każdego zlecenia podchodzą odpowiedzialnie i starannie wykonują swoje obowiązki.Oferta sprzątania sklepów wielkopowierzchniowych dopasowana do Twoich potrzeb

Oferta sprzątania sklepów wielkopowierzchniowych najczęściej dopasowana jest idealnie do Twoich potrzeb. Rzecz jasna firmy sprzątające mają bogatą ofertę usług. Są elastyczne i dopasowują ofertę do potrzeb i oczekiwań klienta. To znaczy, że oferują nie tylko sprzątanie od a do z, ale również wybrane usługi sprzątania sklepów wielkopowierzchniowych, np. odkurzanie wielkopowierzchniowe i wysokościowe ścian lub doczyszczanie podłóg i posadzek.

Szybkość i terminowość wykonania usługi sprzątania sklepu wielkopowierzchniowego

Firmy sprzątające działają szybko i dokładnie. Czyli to, co Tobie lub Twoim pracownikom zajęłoby tygodnie, firmie sprzątającej zajmie ułamek tego. Poza tym doświadczeni pracownicy z firmy sprzątającej doskonale wiedzą od czego zacząć sprzątanie po remoncie i jak sprzątać po remoncie, aby bez zbędnej zwłoki wykonać usługę. Oszczędność czasu i gwarancja dotrzymania terminów to jeden z najczęstszych powodów, dla których klienci decydują się na powierzenie sprzątania sklepu wielkopowierzchniowego profesjonalnej firmie sprzątającej.

Profesjonalizm firmy od sprzątania sklepów wielkopowierzchniowych

Profesjonalizm firmy sprzątającej można zaobserwować na każdym etapie kontaktu z klientem. Przede wszystkim firmy do każdego klienta podchodzą w indywidualny sposób. Poza tym pracownicy firmy sprzątającej dbają o Twoje mienie, uwzględniają Twoje zasady i warunki współpracy, które zostały uzgodnione. Pamiętaj, że tylko współpraca z firmą sprzątającą, która szanuje Cię, jako partnera to wykonanie usługi zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Profesjonalizm firmy PON – PRAN potwierdzają uzyskane przez firmę certyfikaty zgodności ze standardami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018.

Wysokiej jakości środki chemiczne i urządzenia

Firmy sprzątające sklepy wielkopowierzchniowe korzystają wyłącznie ze sprawdzonej chemii gospodarczej i profesjonalnych środków czystości  oraz urządzeń, które używane są podczas czyszczenia dużych powierzchni. PON – PRAN posiada w ofercie m.in. chemię profesjonalną firmy:

Doświadczeni pracownicy firmy sprzątającej potrafią dobrać środki i narzędzia do danej powierzchni. Dzięki czemu nie musisz się martwić o zniszczenia lub jakiekolwiek uszkodzenia. 

Jak działa firma sprzątająca?

Firma sprzątająca działa zgodnie z warunkami zlecenia. Oczywiście uwzględnia ustalone terminy wykonania usługi. Firma sprzątająca rozpoczyna pracę od dokonania obmiarów zbadania specyfikacji powierzchni sklepu wielkopowierzchniowego, poszczególnych pomieszczeń oraz charakteru zabrudzeń. Następnie firma sprzątająca szacuje czas, jaki jest potrzebny na zrealizowanie zlecenia w terminie. Wreszcie ustala potrzebny zespół, urządzenia oraz akcesoria wraz z ilością chemii profesjonalnej, które są niezbędne do sprzątania. Oznacza to, że ostatnim etapem jest sprzątanie sklepu wielkopowierzchniowego. Istotnym faktem jest, że firma wywiązuje się z terminów. Dlatego nawet kiedy jest poślizg z zakończeniem jakiegoś etapu, firmie sprzątającej udaje się wyjść cało z opresji, ponieważ pracownicy pracują nawet nocą. Ponadto firma sprzątająca ma zawsze przygotowany plan B, na wypadek gdyby wystąpiły jakieś problemy.Ile kosztuje firma sprzątająca?

Koszt współpracy z firmą sprzątającą uzależniony jest od wielu czynników. Dlatego nie da się jednoznacznie określić, ile zapłacisz firmie sprzątającej za wykonanie usługi. Przy wycenie zlecenia sprzątania sklepów wielkopowierzchniowych uwzględnia się takie elementy, jak dokładny zakres zleconych usług, charakter zabrudzeń, czas wykonania usługi oraz wielkość powierzchni. Zatem, jeśli interesuje Cię koszt firmy sprzątającej, musisz się skontaktować z wybranym przedsiębiorstwem. Tylko w taki sposób możesz poznać orientacyjną cenę usługi.

Jak wybrać profesjonalną firmę sprzątającą?

Na rynku działalność prowadzi wiele firm sprzątających. Jednak nie z każdej firmy sprzątającej będziesz zadowolony. Jak w każdej branży są lepsze i gorsze firmy. Przede wszystkim wybierając firmę sprzątającą zapoznaj się dokładnie z informacjami zawartymi na jej stronie internetowej. Następnie sprawdź, jak długo firma działa na rynku. Im dłuższa działalność firmy, tym większe prawdopodobieństwo, że trafiłeś na profesjonalistów. Poza tym warto sprawdzić opinie o firmie w Internecie. A także, o czym wielu klientów zapomina, dowiedz się, czy firma oferuje zabezpieczenie w postaci polisy. W końcu przezorny zawsze ubezpieczony.

PON-PRAN – profesjonalna firma sprzątająca z doświadczeniem

Jesteśmy firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży utrzymania czystości

Zapewniamy pełen pakiet usług sprzątania oraz dostawy środków czystości (chemii profesjonalnej i gospodarczej), worków na odpady, artykułów higienicznych, środków BHP dla branży handlowej. Służymy doradztwem i wsparciem naszym Partnerom biznesowym. 

Skorzystaj z naszych usług i doświadczenia:

  Zapytaj o ofertę dla siebie

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy