Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Sprzątanie w szkole i przedszkolu, dlaczego firma sprzątająca?

2018 | 12 | 28

Zarówno rodzice jak i nauczyciele, myśląc o dobrej sali lekcyjnej zwracają uwagę przede wszystkim na jakość oraz dostępność wszelkich akcesoriów wykorzystywanych na codzień co dzień przez dzieci i uczniów.

W przedszkolu na pierwszym planie pozostaje zatem przyjazny i ładny wystrój sali czy dostępność ciekawych zabawek. Z kolei w szkole, zarówno z perspektywy nauczyciela jak i rodziców, dobra sala do nauki powinna być odpowiednio duża, posiadać wygodne krzesła i biurka oraz niezbędne pomoce dydaktyczne tj. np. mapa (w sali od geografii) czy akcesoria laboratoryjne (w sali od chemii).

To wszystko prawda. Jednak podstawą cechą jaka powinna łączyć zarówno salę do nauki w szkole jak i do zabawy w przedszkolu, jest czystość.

Ponieważ, kwestia utrzymania czystości w salach dydaktycznych nie jest poruszana zbyt często, w poniższym artykule pragniemy poruszyć właśnie ten temat.

Przede wszystkim dezynfekcja i stosowanie środków profesjonalnych

Warto mieć świadomość, iż szkoły i przedszkola to miejsca gdzie gromadzi się cała masa bakterii i zarazków.

Zwłaszcza w szkołach, gdzie lekcje w konkretnych salach odbywają praktycznie wszyscy uczniowie, ilość bakterii gromadzonych w takich miejscach jak biurka, krzesła czy szatnie jest bardzo duża.

Więcej bakterii to również znacznie większe ryzyko powstawania i rozprzestrzeniania się wirusów, powodujących choroby uczniów (i nauczycieli), a co za tym idzie więcej nieobecności i zaległości.

Najlepszym i praktycznie jedynym sposobem zminimalizowania ilości szkodliwych drobnoustrojów jest regularne i częste przeprowadzanie dezynfekcji nie tylko toalet, ale również innych elementów, z którymi uczniowie mają bezpośredni kontakt.

Doskonałym przykładem elementów wymagających częstej dezynfekcji są np. klawiatury i myszki, w salach do informatycznych, które stanowią ogromne siedlisko bakterii.

Czyste zabawki w przedszkolu

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo aktywne i bardzo ciekawe świata. W krótkim czasie, dotykają one bardzo wielu różnych rzeczy – wszystkich części swojego ciała, bucików, toalet oraz oczywiście zabawek, które bardzo często (zwłaszcza młodsze dzieci), wkładają również do buzi.Oznacza to, że zabawki przedszkolne powinny być dokładnie i możliwie najczęściej czyszczone. Częstotliwość mycia zabawek plastikowych i drewnianych oraz prania wszelkiego rodzaju pluszaków powinna być zwiększona w okresach zimowych oraz grypowych. Rekomendujemy tu korzystanie z preparatów do dezynfekcji marki Forlux, Medi-Sept (linia Mediclean) i Diversey.

zaawka

Więcej świeżego powietrza

Zarazki najlepiej rozwijają i rozprzestrzeniają się w ciepłym, stojącym powietrzu. Dlatego też jednym z elementów sprzątania w szkołach i przedszkolach powinno być również porządne przewietrzenie sal.

Sprzątanie dla szkół

Niestety, realia bywają trudne. Przy stosunkowo niewielkich budżetach szkół oraz dużych salach, często obowiązek sprzątania spoczywa wyłącznie na szkolnych (lub przedszkolnych) paniach sprzątających i woźnych, które zazwyczaj nie mają odpowiedniej ilości czasu, sprzętu i środków czystości umożliwiającego dokładną dezynfekcję.

Osoby na tych stanowiskach, często też nie posiadają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w zakresie profesjonalnego sprzątania.

Jak zatem utrzymać szkołę w czystości? Może warto zatrudnić firmę sprzątającą

Kluczowe znacznie w tym przypadku ma nie tylko wiedza ale również doświadczenie, które zdobywa się latami.

Profesjonalne sprzątanie w szkołach to jedna z usług realizowanych przez naszą firmę. Atrakcyjna cena to tylko jeden z atutów naszej oferty. Usługę realizujemy z największym zaangażowaniem, a setki wykonanych realizacji pozwoliły nam wypracować najskuteczniejsze i najbardziej efektywne metody pracy.

Decydując się na współpracę z firmą PON-PRAN, zyskujecie Państwo:

  • piękny i zadbany obiekt
  • pewność, iż zadbamy o każdy, nawet najmniejszy detal
  • sprzątanie wykonane zawsze w terminie
  • stosowanie markowych środków czystości i chemii profesjonalnej

Serdecznie zapraszamy do konsultacji i współpracy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy