Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Pora na otwarcie salonu tatuażu! Jakie produkty do dezynfekcji i odkażania?

2020 | 06 | 03

Już 30 maja swoją działalność wznawiają salony tatuażu. Rząd wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca wprowadza też nowy reżim sanitarny i w ramach IV etapu znoszenia związanych z koronawirusem ograniczeń zezwolił na otwarcie salonów tatuażu.

 

Salon tatuażu – nowy reżim sanitarny i ograniczenia

 

Wiele osób czekało na ten moment, a wiadomość o otwarciu salonów tatuażu na pewno ucieszy miłośników zdobienia skóry oraz właścicieli studiów tatuażu. Epidemia koronawirusa i związany z nią zaostrzony rewir sanitarny dotknął bardzo mocno wszystkie miejsca oferujące takie usługi. 

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 30 maja salony tatuażu mogą działać, jednak zgodnie ze specjalnym reżimem sanitarnym. Jakim? Na razie wiemy, że w salonach tatuażu obowiązkowo musimy zasłaniać nos i usta. Pozostałe zalecenia dla poszczególnych branż zostaną podane po zakończeniu konsultacji. Jednak jeśli planujesz skorzystać z usług salonu tatuażu już teraz, dobrze wiedzieć, w jaki sposób możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nie tylko w obliczu pandemii koronawirusa, ale też procesu tatuowania w ogóle, który również może nieść ze sobą zagrożenia, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę.

Jeśli przed otwarciem studia tatuażu chcesz dokonać dezynfekcji i odkażenia pomieszczeń. koniecznie przeczytaj ten artykuł:

Reżim sanitarny w salonie tatuażu

 

W procesie wykonywania tatuażu kluczowa jest odpowiednia sterylizacja narzędzi oraz odkażenie stanowiska  przy użyciu odpowiednich produktów do dezynfekcji.

Ta dbałość o odpowiednie procedury sanitarne jest istotna dla osoby tatuowanej i tej, która wykonuje sam tatuaż, ponieważ podczas wykonywania tatuażu tusz jest wstrzykiwany pod skórę. Jeśli na igle znajdują się jakiekolwiek drobnoustroje, po wkłuciu dostaną się one do organizmu. Właśnie w ten sposób można zakazić się rozmaitymi chorobami w tym AIDS (powodowanym przez wirus HIV), czy zapaleniem wątroby typu B i C. W obliczu pandemii nie dbając o odpowiednią dezynfekcję w salonie tatuażu, możemy zarazić się również koronawirusem. To dlatego tak ważna jest poprawna sterylizacja narzędzi i dezynfekcja pomieszczeń.

W salonie tatuażu obowiązkowa jest sterylizacja narzędzi w autoklawie, a także używanie jednorazowych elementów  – na przykład rękawiczek i igieł. Po każdym zabiegu powinny zostać zdezynfekowane też elementy urządzeń, przy pomocy których wykonywany jest zabieg, oraz miejsce, na którym podczas wykonywania tatuażu przebywała tatuowana osoba – nawet jeśli było one owinięte folią lub zabezpieczone.  W jaki sposób dokonać skutecznej dezynfekcji? 

Nasz aktualny asortyment znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

 

Skuteczne produkty do dezynfekcji i do odkażania sprzętu w salonie tatuażu

 

Sprawdzone produkty do dezynfekcji są gwarancją bezpiecznego funkcjonowania każdego salonu tatuażu. Należy zwrócić na ich przeznaczenie, właściwości (czy są bakterio oraz biobójcze i przeznaczone do dezynfekcji wszelkich powierzchni), a także na szybkość działania. Przerwy pomiędzy poszczególnymi klientami są krótkie, dlatego proces dezynfekcji w salonie tatuażu musi być szybki, a przy tym skuteczny. W swojej ofercie posiadamy spraye do mycia i dezynfekcji powierzchni, które spełniają wszystkie opisane wymogi. Dodatkową zaletą jest to, że nie odbarwiają dezynfekowanych powierzchni. Wygodna forma użycia ułatwia cały proces, a neutralny zapach sprawia, że w salonie nie unosi się „szpitalny” zapach. Do wyboru jest również spray o zapachu grejpfrutowym. 

studio tatuażu - preparaty do dezynfekcji

Warto zadbać nie tylko o sterylizację narzędzi, czy dłoni, ale też odkażanie pomieszczeń, a w szczególności tych miejsc, których przychodzący do salonu  tatuażu klienci dotykają najczęściej. Możemy tu wymienić klamki, włączniki światła, blaty, a w szczególności powierzchnię w toalecie. Odkażanie tych miejsc warto wykonać produktami do dezynfekcji o przedłużonym działaniu. 

Doskonałym rozwiązaniem będą też alkoholowe chusteczki do dezynfekcji. Są wygodne w użyciu i działają już w 30 sekund. Zależnie od przeznaczenia skutecznie dezynfekują powierzchnie nieinwazyjnych wyrobów medycznych oraz dłonie, bo właśnie dezynfekcja dłoni jest kluczowym warunkiem, jeśli chcemy mówić o utrzymaniu reżimu sanitarnego i bezpiecznych warunków w salonie tatuażu.  

 

Dezynfekcja dłoni w salonie tatuażu

 

Dezynfekcja dłoni jest bardzo ważnym elementem utrzymania reżimu sanitarnego w czasie epidemii koronawirusa. Sterylizacja narzędzi i dezynfekcja powierzchni to jedno. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa proces odkażenia powinien odbywać się zgodnie z procedurą chirurgicznej dezynfekcji rąk przy użyciu odpowiednich środków o przedłużonym działaniu bakteriobójczym. Istotne, aby używany środek działał a tylko na bakterie, czy grzyby, ale też na wirusy.

Dezynfekcję dłoni w w salonach tatuażu ułatwi cleanDROP – wolnostojąca, bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk.
Jest to innowacyjne urządzenie, które nie wymaga podłączenia do źródła zasilania, jest wydajne i odporne na warunki atmosferyczne.
Sprawdź szczegóły i poznaj nasze urządzenie!

Posiadamy bardzo bogaty asortyment w zakresie preparatów do dezynfekcji dłoni. Jednym z nich jest środek firmy Medisept , który zawiera w swoim składzie  glicerynę zapewniającą odpowiednie nawilżenie skóry dłoni. To ważne – szczególnie gdy w salonie tatuażu używamy produktów do dezynfekcji zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. O prawidłowych warunkach sanitarnych w salonie tatuażu możemy mówić dopiero, gdy pracownik salonu tatuażu każdorazowo przed rozpoczęciem zabiegu dokona dezynfekcji dłoni. To właśnie na nich znajduje się mnóstwo bakterii i mikroorganizmów, które mogą być łatwo przenoszone.

Wykonując każdego dnia zabieg tatuowania skóry, warto rozważyć też włączenie do codziennego użytku emulsji do mycia rąk i ciała. Chroni ona skórę przed wysuszeniem i nadaje się dla osób z alergiami. Jej uzupełnieniem jest  też szybko wchłaniający się w skórę krem ochronny lub nawilżający,  w przypadku bardziej wymagającej skóry.  Kremy zawierające witaminę E, oliwę z oliwek prowitaminę B5 i ekstrakty aloesu zalecane są osobom narażonym na wysuszenie skóry oraz tym, które często noszą rękawice, co obecnie dotyczy nas wszystkich.

 

Troska o kondycję skóry to ważny aspekt utrzymywania reżimu sanitarnego. Skóra jest pierwszą, wyjątkowo ważną barierą ochronną dla naszego organizmu, ale dopiero gdy jest odpowiednio odżywiona. Dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych oraz skuteczne odkażanie wymaga odpowiednich produktów do dezynfekcji.

 

Jeśli potrzebujesz sprawdzonych środków, skontaktuj się z nami, aby poznać ofertę profesjonalnych produktów w atrakcyjnych cenach.


ZAMÓWIENIA / ZAPYTANIA

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: +48 695 663 630

Zapytania drogą mailową prosimy o przesyłanie na adres: patrycja.kurek@ponpran.pl

Zapraszamy do kontaktu!

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy