Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Przyjęcie weselne w czasach koronawirusa. Co musisz wiedzieć?

2020 | 06 | 22

Organizacja ślubu i wesela w czasie koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem, szczególnie z uwagi na konieczność dostosowania się do ustanowionych przez rząd wytycznych reżimu sanitarnego. Co muszą Państwo wiedzieć, podczas organizacji wesel w dobie koronawirusa?


Co musisz wiedzieć o organizacji przyjęcia weselnego?

Zgodnie z wytycznymi podanymi przez rząd, planowanie ślubu i wesela musi uwzględnić różne kwestie, które mają zagwarantować bezpieczeństwo usługodawcom oraz gościom. 

Aktualne przepisy (na dzień 03.06.2020 roku) pozwalają na organizację przyjęcia weselnego do 150 osób. Lista gości, których planujemy zaprosić na ślub i wesele, nie może obejmować osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, chorych na COVID-19, a także tych, którzy przebywają w izolacji, są poddani kwarantannie lub wykazują objawy chorobowe.

Chociaż planowanie ślubu i wesela to często niekończące się obrady nad kształtem całego wydarzenia, władze zalecają ograniczenie spotkań i wszelkich narad do absolutnego minimum. Plusem zdecydowanie jest to, że obecnie wiele spraw możemy załatwić zdalnie. Jeśli jednak spotkania odbywają się na żywo, władze rekomendują przeprowadzanie ich przy otwartych oknach z zachowaniem odległości minimum 1,5 metra pomiędzy osobami.


Przyjęcie weselne w czasach epidemii – usadzenie gości na weselu i reżim sanitarny w sali weselnej

Przy każdym stoliku powinny siedzieć osoby z tej samej rodziny lub mieszkające razem. Jeśli jest to niemożliwe, rząd zaleca redukcję osób przy stole o 20% oraz usadzanie gości po obu stronach stołu tak, aby nie znajdowali się naprzeciwko siebie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w sali, w której odbywa się przyjęcie weselne, należy też umieścić łatwo dostępny płyn dezynfekcyjny. Powinien się on znaleźć również przy toaletach, wejściu do obiektu oraz w pomieszczeniach socjalnych.

W czasie przyjęcia zalecane jest częste wietrzenie pomieszczeń i w miarę możliwości nieużywanie klimatyzacji w pomieszczeniach. 

organizacja ślubu i wesela - przyjęcie weselne koronawirus


Dokładna lista gości weselnych to konieczność

Lista gości zaproszonych na przyjęcie wesele powinna być zachowana, aby w razie potrzeby można było ją udostępnić organom inspekcji sanitarnej. 

Do listy należy dostosować również liczbę osób z obsługi sali weselnej. 1 kelner powinien obsługiwać nie więcej niż 15 osób. Poza tym dany stół powinien być obsługiwany cały czas przez tę samą osobę lub osoby, jeśli przewidzieliśmy do tego zadania większy zespół kelnerski. Zgodnie z zaleceniami obsługa powinna nosić maseczki lub inne środki ochrony ust i nosa oraz  rękawiczki albo używać zamiast nich środków do dezynfekcji rąk. Zalecenia osłaniania nosa i ust dotyczą również innych podwykonawców zaangażowanych w pracę przy przyjęciu weselnym. Powinni oni stosować także bezpieczną odległość od innych osób przebywających w obiekcie. 


Organizacja ślubu w czasach koronawirusa – co jeszcze musicie widzieć?

Szatnia w obiekcie powinna być zorganizowana w taki sposób, aby odzież wierzchnia nie stykała się ze sobą (na przykład powieszenie ubrań co drugi wieszak). Z użytku należy być wyłączone też suszarki nadmuchowe, a w toaletach powinny znaleźć się jednorazowe ręczniki papierowe. Powierzchnie wspólne takie jak poręcze schodów, krzeseł, klamki, czy toalety powinny być czyszczone i dezynfekowane ze zwiększoną częstotliwością.

Czy możliwa jest organizacja kilku przyjęć weselnych w jednym czasie w tej samej sali na wesele? Tak, ale warunkiem koniecznym jest taka organizacja imprez, aby grupy gości nie stykały się ze sobą. 

Także wszelkie przestrzenie samoobsługowe, czyli chętnie organizowane na przyjęciach weselnych słodkie lub wiejskie stoły, stacje live cooking, czy bary kawowe dalej mogą być atrakcjami na wesele, ale pod warunkiem, że zostanie do nich wyznaczona obsługa. 

Co ciekawe, w opublikowanych zaleceniach nie znajdziemy wytycznych co do tańców na przyjęciu weselnym, czyli istotnej części  ślubu i wesela. 


 

Planowanie ślubu i wesela w czasach koronawirusa to duże wyzwanie, ale z pewnością uda się Państwu zorganizować wspaniałe przyjęcie weselne, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

 


ZAMÓWIENIA / ZAPYTANIA

Z chęcią doradzimy Państwu w jaki sposób odpowiednio przygotować się do nowego reżimu sanitarnego na weselach oraz jakie środki powinni Państwo dobrać, aby Państwa goście mogli czuć się bezpieczni.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu:
+48 695 663 630

Zapytania drogą mailową prosimy o przesyłanie na adres: patrycja.kurek@ponpran.pl

Zapraszamy do kontaktu!

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy