Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Polimeryzacja posadzki – dlaczego warto?

2019 | 01 | 22

Polimeryzacja posadzki wykonywana jest głównie dla posadzek kamiennych oraz PCV. Posadzki PCV stosowane są najczęściej w obiektach o charakterze przemysłowym, szkołach i urzędach, a także w szpitalach, przychodniach czy gabinetach dentystycznych. W przypadku tych ostatnich, szczególnie ważne jest zachowanie higieny i czystości. W celu zabezpieczenia posadzki PVC przed niszczeniem oraz utrzymania jej dobrego wyglądu, niezbędnym jest przeprowadzanie zabiegu polimeryzacji regularnie.

Na czym polega polimeryzacja posadzek, w jaki sposób się ją przeprowadza i jakie są jej główne korzyści? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Polimeryzacja posadzki – na czym polega?

Zasadniczo, zabieg polimeryzacji, często nazywany również akrylowaniem, polega na utwardzaniu i zabezpieczaniu powierzchni posadzki poprzez nałożenie kilku warstw powłoki polimerowej. Polimeryzacja posadzek sprawdza się przede wszystkim w obiektach o dużym natężeniu ruchu tj. szpitale, szkoły czy biurowce.

Aby proces polimeryzacji (akrylowania) wykonany był dobrze, należy wcześniej odpowiednio przygotować i oczyścić powierzchnię posadzki.

Polimeryzacja – korzyści

Nałożenie powłok polimerowych na posadzkę zabezpiecza ją, chroniąc przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami, przedłuża jej żywotność oraz zapobiega przed wnikaniem w nią brudu.

Warto dodać, iż poprawnie wykonana usługa polimeryzacji posadzki, przy zastosowaniu odpowiedniej technologii oraz środków chemicznych, znacznie poprawia wygląd posadzki, sprawiając że wygląda ona niemal jak nowa.

Polimeryzacja posadzek w firmie PON-PRAN Wrocław

Nasza firma posiada ogromne doświadczenie w zakresie polimeryzacji posadzek. Usługę realizujemy w oparciu o sprawdzone metody działania, najnowszą technologię oraz najlepsze środki chemiczne.

Polimeryzacja posadzki, realizowana przez naszą firmę, odbywa się najczęściej w trzech etapach.

1. Po pierwsze, dobre przygotowanie posadzki – doczyszczanie

Odpowiednie przygotowanie posadzki wpływa bezpośrednio na efekt końcowy usługi. Jeżeli na posadzkę nakładane były wcześniej warstwy polimerów należy je dokładnie ściągnąć, a następnie wyczyścić wszelkie pozostałości oraz zabrudzenia. W celu dokładnego doczyszczenia posadzki, dobieramy odpowiedni striper (płyn rozpuszczający) oraz pady, którymi wykonywane będzie zdzieranie warstw polimerowych położonych uprzednio.

Warto w tym momencie zaznaczyć, iż zły dobór płynu rozpuszczającego (stripera), niekiedy może powodować uszkodzenie posadzki (np. rozpuszczenie w przypadku posadzek wykonanych z gumy).

2. Neutralizacja, zmywanie

Po dokładnym doczyszczeniu całej powierzchni posadzki następuje jej dokładne oczyszczenie oraz zmycie wodą. Zmycie wodą służy również zneutralizowaniu Ph na powierzchni (płyny rozpuszczające posiadają kwaśne Ph, które utrudnia wchłanianie nowych warstw polimerowych). W następnej kolejności, cała powierzchnia posadzki zostaje osuszona (suszenie odbywa się przy pomocy czystego mopa bawełnianego).

3. Nałożenie warstw polimerów

Polimeryzację wykonujemy, nakładając na całej powierzchni kolejno 3 warstwy polimeru. Każda z warstw nakładana jest w godzinnych odstępach. Usługę realizujemy w oparciu o wysokiej jakości polimery marki DIVERSEY oraz FORLUX.

Pierwsza warstwa nałożonego polimeru wnika w pory na całej powierzchni posadzki, znacznie ją wzmacniając.

Po nałożeniu 2 warstwy, widoczny jest już pierwszy efekt w postaci połysku posadzki.

3 warstwa nadaje finalny, wspaniały efekt czystości oraz wysokiego połysku (w zależności od preferencji klienta, istnieje możliwość zastosowania 3 powłoki polimerów, która nada posadzce kolor matowy).

Jeżeli istnieje taka możliwość po około 24 godzinach od zakończenia procesu polimeryzacji, dokonujemy również polerowania podłogi w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu wizualnego. Wykonana w ten sposób usługa sprawia, że posadzka wygląda jak nowa.

Konserwacja i regeneracja

W pierwszych tygodniach po wykonanej usłudze, zalecamy mycie podłogi wyłącznie wodą. W późniejszym czasie, kiedy efekt staje się mniej widoczny, zalecamy stosowanie odpowiednich preparatów regenerujących.

Zapraszamy do skorzystania z usługi polimeryzacji. Stałe grono naszych klientów to szkoły, przedszkola, szpitale, urzędy na terenie Wrocławia i nie tylko.

Sprawdź ofertę polimeryzacji i impregnacji posadzek firmy PON-PRAN >>

  Zapytaj o ofertę dla siebie

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy