Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Ochrona przed koronawirusem – jak się się zabezpieczyć?

2020 | 03 | 24

Obecna sytuacja na świecie jest trudna, ale to nie znaczy, że nie istnieją środki zapobiegawcze w tym zakresie. Teraz najważniejsza jest nasza odpowiedzialność – zarówno ta społeczna, jak i prywatna. Im szybciej zaczniemy dbać o siebie i swoich bliskich – tym szybciej poradzimy sobie z zagrożeniem koronawirusem. Słuchajmy zatem komunikatów WHO oraz informacji przekazywanych nam przez zaufane źródła. Ochrona przed koronawirusem jest możliwa, dlatego bądźmy ostrożni, nie poddawajmy się panice i stosujmy się do odgórnych zaleceń.

 

Co możemy zrobić, żeby nie zachorować?

 

Myjmy i dezynfekujmy dłonie tak często jak to jest możliwe

Możemy do tego celu użyć zwykłego mydła, mydła antybakteryjnego lub preparatu do dezynfekcji dłoni. Udowodniono, iż częste i dokładne mycie rąk jest skuteczną metodą zapobiegania zakażeniu przez koronawirus SARS-CoV-2. Dlaczego mycie rąk? Podczas kichania i kaszlu odruchowo zakrywamy dłońmi usta lub nos. Wówczas przenosimy szkodliwe patogeny dalej, a zarażenie tą formą wirusa następuje właśnie droga kropelkową.  Dodatkowo, w przeciągu minuty, bezwiednie dotykamy twarzy aż kilkadziesiąt razy.

W celu najskuteczniejszej ochrony poleca się stosowanie profesjonalnych środków do dezynfekcji dłoni. Są to preparaty specjalistyczne, biobójcze o poszerzonym spektrum działania. Ponadto większość z nich posiada przedłużone działanie aż do 3-ch godzin. Tego rodzaju preparaty są skuteczne zarówno na wirusy, jak również na bakterie czy grzyby. Posiadają dwie formy dozowania – płyn lub żel. Płynu można używać za pomocą spray’u, natomiast żel wygodnie wyciśniemy z opakowania dozującego. Pamiętajmy, iż kluczowa jest tutaj zarówno metoda jak i czas. Środek do dezynfekcji powinniśmy aplikować metodą wcierania i nie powinna ona być krótsza niż 30 sekund. Prawidłowa dezynfekcja rąk powinna składać się z dwóch etapów – umycie rąk wodą z mydłem (czas: 20-40 sekund), następnie użycie środka dezynfekującego i wcieranie go w dłonie przez pół minuty. Ważnym jest, aby środki które kupujemy były atestowane, dopuszczone do obrotu na terenie kraju i przeznaczone do dezynfekcji dłoni. Istotną rolę odgrywa tu sam alkohol, ale także środek nawilżający, który zapobiega przesuszaniu się dłoni.

 

Dezynfekujmy przedmioty i powierzchnie

Odpowiednia dezynfekcja nie powinna dotyczyć tylko rąk. Dezynfekcji powinny być regularnie poddawane każde przedmioty czy powierzchnie z którymi mamy styczność. Dotyczy to w szczególności klamek, różnego rodzaju przycisków, pilotów do telewizora, telefonów i innych urządzeń mobilnych, komputerów, klawiatur czy biurek i blatów kuchennych. Do tego celu przeznaczone są specjalne środki na bazie alkoholu, które pomagają pozbyć się z powierzchni szkodliwych patogenów. Tego rodzaju dezynfekcja jest szczególnie ważna w miejscach dużych skupisk ludzkich, ale także w prywatnych domach, do których wracamy, dezynfekujemy ręce, jednak zapominamy o innych sprzętach, których używaliśmy poza domem – jak np. telefon czy kluczyki do samochodu. Należy zwrócić szczególną uwagę czy środki do dezynfekcji  są atestowane, dozwolone do użycia na określonej powierzchni i czy są dopuszczone do obrotu na terenie danego kraju. Przy dezynfekcji powierzchni powinniśmy zachować szczególną ostrożność – nie wdychać preparatów, jeśli środek jest dopuszczony do kontaktu z żywnością – powinniśmy przemyć te miejsca przegotowaną wodą, bezwzględnie powinniśmy uważać na dzieci. Nie ma jednak obaw – jeśli użyjemy profesjonalnych środków do dezynfekcji  i zastosujemy się do zaleceń producenta – szybko i sprawnie zdezynfekujemy powierzchnie bez obaw o nasze bezpieczeństwo.

 

W miejscach publicznych zakładajmy rękawiczki jednorazowe

Niektóre profesjonalne płyny do dezynfekcji rąk mają przedłużone działanie, jednak co zrobić jeśli nie posiadamy tego rodzaju środków? Wystarczy zaopatrzyć się w jednorazowe rękawiczki. Mogą to być zarówno rękawiczki lateksowe, jak i nitrylowe. Tego rodzaju rękawiczki powinniśmy mieć zawsze przy sobie i zakładać je jak wchodzimy do sklepu, kiedy korzystamy z komunikacji miejskiej lub gdy przebywamy w przestrzeni publicznej w której istnieje ryzyko bliskiego kontaktu z drugą osobą. Należy jednak pamiętać, iż są to rękawiczki jednorazowego użytku i w momencie kiedy je zakładamy – nie możemy dotykać nimi twarzy, włosów czy odbierać telefonów. Jak opuszczamy sklep czy inne miejsce publiczne – powinniśmy je możliwe jak najszybciej zdjąć bezdotykowo i wyrzucić do kosza na śmieci tak, aby nikt inny nie mógł mieć z nimi kontaktu.

 

Jeśli jesteśmy chorzy lub przeziębieni stosujmy maseczki ochronne

Nikt z nas nie chce zachorować, więc bądźmy ostrożni i zapobiegliwi. Jeśli zdarzy nam się nawet zwykłe przeziębienie – przy wyjściu z domu zakładajmy maseczkę jednorazową. Jest to produkt higieniczny, który zabezpieczy osoby przebywające w naszym bezpośrednim otoczeniu przed możliwością zakażenia drogą kropelkową. W naszej ślinie lub katarze znajdują się bakterie i wirusy, którymi możemy szybko zarazić inne osoby. Należy jednak pamiętać, że jeśli zachorujemy, powinniśmy unikać wychodzenia z domu, a jeśli już musimy – róbmy to rozważnie i tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach.

 

Wykonujmy dezynfekcję pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń jest skuteczną metodą walki ze szkodliwymi patogenami – takimi jak bakterie czy wirusy.  Powinno się ją wykonywać w miejscach dużych skupisk ludzkich oraz w przestrzeni publicznej. Szczególnie istotne jest systematycznie wykonywanie usługi dezynfekcji w urzędach, szpitalach, szkołach i innych placówkach oświatowych, w branży rozrywkowej, w korporacjach i biurach, w transporcie zbiorowym, w kościołach czy w fabrykach. W czasie pandemii, jeśli zostanie wykryte ognisko zakażenia, w tym miejscu powinno się bezwzględnie wykonać usługę dezynfekcji. Do tego rodzaju działań wykorzystuje się atestowane środki biobójcze o wysokiej skuteczności. Dezynfekcję wykonują firmy, które od lat zajmują się takimi działaniami, dlatego metoda ta jest bezpieczna. Nie wahajmy się zatem skorzystać z usługi dezynfekcji, która pozwoli oczyścić pomieszczenia i zapewnić nam zdrowie.

 

Ochrona przed koronawirusem – co jeszcze możemy zrobić?

Czy jest zatem możliwa skuteczna ochrona przed koronawirusem? Niestety jednej skutecznej metody nie ma, warto jednak zastosować wcześniej wspomniane środki ostrożności. Powinniśmy zaniechać jakichkolwiek spotkań towarzyskich, wychodzić z domu  tylko w razie faktycznej potrzeby, dużo odpoczywać, nie stresować się i nastawić pozytywnie. Takie podejście na pewno pomoże naszej odporności wesprzeć organizm w walce z wirusem.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem środków ochrony osobistej – takich jak maseczki, gogle, kombinezony czy preparatów do dezynfekcji – zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą Klienta pod numerem telefonu:  695 663 630

 

Jeśli chcą Państwo wykonać usługę dezynfekcji – prosimy o kontakt z naszym Pogotowiem Dezynfekcyjnym pod numerem telefonu: 600 213 709

 

Odpowiemy na wszelkie Państwa pytania i pomożemy dobrać odpowiednie środki oraz rodzaj usług w obliczu pandemii, zapewniając bezpieczeństwo i pomagając w utrzymaniu zdrowia.

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy