Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Mycie podłóg i posadzek. Dlaczego jest to ważne?

2022 | 11 | 07

Jako profesjonalna firma sprzątająca, bardzo często wykonujemy usługę mycia i doczyszczania podłóg oraz posadzek. Ostatnimi zrealizowanymi przez nas zleceniami było mycie płytek podłogowych na terenie jednego z ośrodków oraz czyszczenie płytek ceramicznych na obszarze adaptacyjnym pod sklep Żabka.

Czysta i zadbana podłoga nierzadko jest wizytówką obiektu – niezależnie czy jest to biuro, sklep, placówka czy gabinet. W zależności od rodzajów podłogi, najważniejsze jest utrzymanie jej w czystości, a to nie zawsze jest już takie proste zadanie.


Brudne płytki podłogowe
Brudne płytki podłogowe
Widoczne ślady butów na płytkach
Widoczne ślady butów na płytkach

Czyszczenie podłóg z ciężkich zabrudzeń

Zdecydowanie największym wyzwaniem jest doczyszczanie podłóg z ciężkich zabrudzeń pobudowlanych. Zresztą podział w tym przypadku nie ma większego znaczenia, ponieważ problem dotyczy wszystkich powierzchni – posadzek betonowych, paneli drewnianych czy płytek ceramicznych. Żadne podłoże w zależności od struktury, nie jest odporne na przyleganie dużej ilości zaschniętego kleju, cementu lub farby. Choć oczywiście struktura może sprawić, że jedną powierzchnię doczyścimy sprawniej, a drugą już niekoniecznie.

Czym myć podłogę?

Oczywiście, jest wiele sposobów na doczyszczenie podłóg, jednak nie wszystkie metody są skuteczne. Uporczywe zabrudzenia pobudowlane mogą nie zniknąć przy użyciu zwykłego mopa i wody z płynem. W przypadku, gdy uporczywy brud wciąż jest widoczny na danej powierzchni, a użytkownikowi brakuje już sposobów na skuteczne doczyszczenie, wówczas warto skontaktować się z profesjonalną firmą sprzątającą. Wykwalifikowany personel kompleksowo doczyści różne obszary, używając w tym celu wydajne preparaty i urządzenia.


Czyszczenie płytek profesjonalnym sprzętem
Czyszczenie płytek profesjonalnym sprzętem
Doczyszczanie w miejscach trudno dostępnych
Doczyszczanie w miejscach trudno dostępnych

Choć decyzja o zatrudnieniu profesjonalnej firmy sprzątającej jest wyborem nieco bardziej kosztownym, niż chociażby czyszczenie na „własną rękę”, to jednak niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim żaden właściciel budynku czy pomieszczeń, nie zostaje z problemem sam. Dodatkowo nie musi się martwić doborem odpowiednich preparatów, ponieważ – jak powszechnie wiadomo – zalecane jest, aby rozgraniczać środki czystości w zależności od rodzaju powierzchni. I w tym przypadku innego produktu użyjemy czyszcząc podłogę drewnianą, a innego doczyszczając płytki ceramiczne.

Bieżące i okresowe mycie podłóg

O ile doczyszczenie podłóg czy posadzek z zabrudzeń budowlanych niekoniecznie jest prostym i przyjemnym zadaniem, tak bieżące mycie powierzchni już nie powinno sprawiać problemów właścicielowi obiektu. W tym celu wystarczy podstawowa wiedza z zakresu utrzymania czystości i skuteczny środek myjący.

Oczywiście, efektywność wzrasta, gdy przy ręcznym myciu podłogi używamy wydajnego mopa lub dobrej jakości nakładki. Hurtownia PON-PRAN oferuje akcesoria i środki czystości do mycia codziennego i czyszczenia gruntownego – sprawdź ofertę!

W przypadku okresowego czyszczenia podłóg i posadzek, w takich miejscach jak: biura, punkty usługowe, placówki medyczne, placówki oświatowe, żłobki i przedszkola, również zachęcamy do kontaktu. Kompleksowo usuwamy zabrudzenia i zabezpieczamy podłoża, poprzez usługę polimeryzacji.


Powierzchnia w fazie mycia
Doczyszczone płytki podłogowe
Doczyszczone płytki podłogowe

Jaką wodą myć podłogi – ciepłą czy zimną?

Zauważalny jest dość wyraźny podział na zwolenników mycia podłóg zimną i ciepłą wodą. Należy zaznaczyć, że oba sposoby są poprawne, a my przedstawiamy kilka różnic – zadecyduj sam, które rozwiązanie jest korzystniejsze.

Mycie podłóg ciepłą wodą

Prawdopodobnie więcej zwolenników ma mycie ciepłą wodą. Nieprzypadkowo, bo najpewniej w taki sposób podłogi myją nasze mamy i babcie, a skoro wiedza jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, to musi być skuteczna. I to prawda, ponieważ ciepłą lub gorącą wodą łatwiej doczyścimy mocno zabrudzone powierzchnie. Niestety, to również działa w drugą stronę – czym wyższa jest temperatura wody, w połączeniu ze środkami czyszczącymi, wzrasta ryzyko powstania smug. Jest to spowodowane m.in. tym, że podgrzana woda szybciej wyparuje z powierzchni, a na podłodze pozostaną składniki z płynu czy preparatu.

Mycie podłóg zimną wodą

Zimna woda minimalizuje ryzyko powstania smug i zacieków. Dodatkową zaletą jest fakt, że w niższej temperaturze przy odpowiedniej ilości wody, lepiej rozpuszczają się środki czystości – co zwiększa efektywność mycia i pielęgnacji podłóg. Zatem jakie wady ma zimna woda? Chyba największą jest dyskomfort dla rąk oraz nieco gorsza skuteczność doczyszczenia naprawdę mocno zabrudzonych miejsc.

Należy jednak pamiętać, że niezależnie od wielkości powierzchni, najważniejsze jest to, aby podłogi myć czystą wodą, a brudną wodę systematycznie wymieniać na świeżą. Niezależnie od wielkości i ilości pomieszczeń, efektywne mycie podłogi zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

Mycie płytek podłogowych w punktach usługowo-handlowych

Jako profesjonalna firma sprzątająca, bardzo często wykonujemy usługę mycia i doczyszczania podłóg oraz posadzek. Ostatnimi zrealizowanymi przez nas zleceniami było mycie płytek podłogowych na terenie jednego z ośrodków oraz czyszczenie płytek ceramicznych na obszarze adaptacyjnym pod sklep Żabka. W tym celu wykorzystaliśmy m.in. szorowarkę, urządzenie pomogło usunąć zabrudzenia i doprowadzić lokal do czystości i zadowalającego efektu.


Doczyszczone płytki - efekt widoczny gołym okiem
Doczyszczone płytki – efekt widoczny gołym okiem
Czyste płytki w lokalu adaptacyjnym pod sklep Żabka
Czyste płytki w lokalu adaptacyjnym pod sklep Żabka

Dlaczego czyszczenie jest ważne?

Wykonane przez nas usługi nadały płytkom zupełnie nowy wygląd. Wykorzystane urządzenia skutecznie usunęły zabrudzenia, dodając efekt świeżości. W obydwu przypadkach usługa czyszczenia wyglądała podobnie. Zarówno pierwszy obiekt, jak i sklep został przygotowany na przyjęcie nowych osób i klientów.

Dołącz do grona setek zadowolonych Klientów i sprawdź nasze możliwości

  Zapytaj o ofertę dla siebie

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy