Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Maty dezynfekcyjne – skuteczna dezynfekcja obuwia

2020 | 06 | 23

W obliczu pandemii koronawirusa bardzo ważna jest odpowiednia dezynfekcja – nie tylko rąk, ale także powierzchni. Większość szkodliwych patogenów – takich jak bakterie czy wirusy przenosi się drogą kropelkową, poprzez dłonie, a także poprzez kontakt z zainfekowaną powierzchnią. Maty dezynfekcyjne są doskonałym rozwiązaniem, które pozwala „na wejściu” zdezynfekować obuwie i zapobiec ewentualnym zakażeniom.


Wysokiej jakości maty dezynfekcyjne idealnie sprawdzają się przy wejściu do pomieszczenia, a także w miejscach newralgicznych. Tego rodzaju produkt można użyć w wielu miejscach – zarówno w instytucjach użyteczności publicznej, w centrach handlowych, ośrodkach edukacyjnych, przy wejściu do klatek schodowych czy nawet w prywatnych domach. W obecnej chwili dezynfekcja wskazana jest wszędzie, więc maty dezynfekcyjne są pożądane w wielu miejscach – niezależnie od branży czy przeznaczenia.

 

Czym są maty dezynfekcyjne?

Maty dezynfekcyjne posiadają w środku specjalny wkład chłonny, dzięki któremu możliwa jest odpowiednia dezynfekcja „na wejściu” do budynku, lub w jego wnętrzu. Produkt ten cechuje wysoka wytrzymałość – wkład maty pokryty jest specjalnym materiałem, który wydłuża jego żywotność. Maty dezynfekcyjne składają się z pokrowca z zamkiem, w którym umieszczony jest specjalny wkład chłonny.

Z czego składają się maty dezynfekcyjne?

Podstawowa budowa maty dezynfekcyjnej opiera się na:

  • Siatce wierzchniej – stanowi ją wysokiej jakości syntetyczna siatka o zwiększonej strukturze, która bardzo dobrze przepuszcza płyn dezynfekujący oraz zatrzymuje zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz.
  • Wkładzie z pianki poliuretanowej – pokrytej materiałem zatrzymującym środek dezynfekujący wewnątrz maty
  • Materiale nieprzepuszczalnym – jest on wytrzymały na warunki atmosferyczne, jego spodnia warstwa wykonana jest z mocnego materiału wodoodpornego i olejoodpornego, co zabezpiecza przed wypłynięciem płynu z wnętrza maty.

Jak stosować maty dezynfekcyjne?

Maty dezynfekcyjne powinno się ustawiać przed wejściem do pomieszczenia, albo w jego środku. Koniecznym jest, aby wejście było zadaszone, co zapobiegnie niekorzystnemu nasiąkaniu maty wodą. W sytuacji, kiedy wejście nie jest zadaszone – rekomenduje się umieszczenie maty wewnątrz budynku czy pomieszczenia. Pierwsze nasączenie wymaga od 4-ch do 6-ściu litrów preparatu dezynfekującego na 1 mkw maty. Następnie zaleca się kontrolę nasączenia co 3-4 dni i ewentualne dolewki. Nasączenie jest uzależnione od temperatur oraz natężenia ruchu.

 

Jakie są wymiary mat dezynfekujących?

  • rozmiar 60 x 100 cm,; grubość: 3 cm; powierzchnia: 0,6 mkw
  • rozmiar 90 x 100 cm; grubość: 3 cm; powierzchnia: 0,9 mkw
  • rozmiar 100 x 100 cm; grubość: 3 cm; powierzchnia: 1 mkw
  • rozmiar: 120 x 100 cm; grubość: 3 cm; powierzchnia: 1,2 mkw
  • rozmiar: 130 x 100 cm; grubość: 3 cm; powierzchnia: 1,3 mkw
  • rozmiar: 150 x 100 cm; grubość: 3 cm; powierzchnia: 1,5 mkw
  • rozmiar: 200 x 100 cm; grubość: 3 cm; powierzchnia: 2 mkw

 

Gdzie można użyć mat dezynfekcyjnych?

Mat dezynfekcyjnych można użyć wszędzie tam, gdzie konieczna jest systematyczna i dokładna dezynfekcja. Szczególnie ważne są miejsca, w których zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa i higieny jest kluczowe np. szpitale, przychodnie, szkoły, przedszkola, żłobki, urzędy, biura, fabryki, przedsiębiorstwa, budynki mieszkalne, galerie handlowe, restauracje, bary czy puby.

 


ZAMÓWIENIA / ZAPYTANIA

Z chęcią doradzimy Państwu w  zakresie doboru odpowiedniej maty dezynfekującej oraz odpowiemy na wszelkie Państwa pytania lub/ i wątpliwości dotyczące produktu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu:
+48 695 663 630

Zapytania drogą mailową prosimy o przesyłanie na adres: patrycja.kurek@ponpran.pl

Zapraszamy do kontaktu!

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy