Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Kluby fitness, siłownie i baseny otwarte od 6 czerwca! Nowy reżim sanitarny

2020 | 06 | 03

Kiedy siłownie będą otwarte? Czy kluby fitness będą mogły dalej świadczyć swoje usługi? Czy możemy liczyć na otwarcie basenów? Te pytania  zadają sobie pytanie wszyscy miłośnicy aktywności fizycznej, dla których trening domowy nie jest satysfakcjonującym rozwiązaniem. 

 

Kluby fitness, baseny, siłownie – nowy reżim sanitarny 

 

Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie siłowni i klubów fitness. Był to ogromny cios dla wszystkich miejsc oferujących takie usługi, wszystkich zatrudnionych tam osób, a także dla samych ćwiczących.

Od 30 maja za zgodą rządu mogliśmy korzystać już z siłowni zewnętrznych na świeżym powietrzu, ale już 6 czerwca będziemy mogli wrócić do naszych ulubionych siłowni i klubów fitness. Jednak powrót do treningów na siłowni musi odbywać się z zachowaniem zaleceń sanitarnych. Dla zachowania reżimu sanitarnego niezbędne jest zastosowanie skutecznych środków do dezynfekcji i odkażania, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo.

 

Produkty do dezynfekcji i odkażania w klubie fitness, na siłowni i basenie

 

Chociaż konkretne zalecenia sanitarne będą dostępne po zakończeniu rządowych konsultacji, to jednak już teraz wiadomo, że w klubie fitness, na basenie czy na siłowni konieczne jest dokładne odkażanie wszelkich powierzchni przy użyciu odpowiednich środków do dezynfekcji

Profesjonalne produkty do dezynfekcji są gwarancją bezpiecznego treningu na siłowni i w klubie fitness. Podczas ćwiczeń dotykamy wielu przedmiotów, często całym ciałem, dlatego konieczne jest szybkie, a jednocześnie skutecznie odkażanie pomieszczeń i sprzętów. Środek powinien być bakterio, ale też biobójczy i dedykowany odkażaniu powierzchni bez uszkadzania ich przy częstym powtarzaniu procesu. W naszej ofercie posiadamy płyn do dezynfekcji spełniający wszelkie te wymogi. Działa już w 30 sekund i jest dostępny w różnych opakowaniach – także w formie wygodnej butelki ze sprayem. Takie rozwiązanie usprawnia proces odkażania sprzętu i powierzchni w klubie fitness i siłowni oraz innych obszarów często dotykanych przez osoby wykonujące trening na siłowni, czy korzystające z basenu.

 

Reżim sanitarny w klubie fitness

 

Warto zadbać nie tylko o dokładną sterylizację urządzeń, przyrządów i powierzchni, ale też odkażanie pomieszczeń ze szczególnym zwróceniem uwagi na dezynfekcję powierzchni, często dotykanych przez wszystkie osoby przebywające w klubie fitness, na basenie i siłowni – jak klamki, toalety, prysznice. Do odkażania powierzchni i do dezynfekcji takich miejsc warto zastosować produkty, które zapewniają przedłużone działanie.  

Wygodnym rozwiązaniem są też alkoholowe chusteczki do dezynfekcji dedykowane nieinwazyjnym wyrobom medycznym i powierzchniom odpornym na działanie alkoholu. W ten sposób można szybko i łatwo dokonać dezynfekcji powierzchni.

Podczas treningu na siłowni bardzo ważne jest też dbanie o dezynfekcję dłoni. Dotyczy to zarówno, pracowników, jak i osób odbywających trening na siłowni. Jak dezynfekować ręce, aby wizyta w klubie fitness w nowym reżimie sanitarnym była  bezpieczna a przy tym mimo wszystko przyjemna?

Zajrzyj do naszego artykułu, aby dowiedzieć się jak dbać o higienę rąk w dobie koronawirusa.

Jak dezynfekować dłonie w klubie fitness albo na siłowni? 

Dezynfekcję dłoni w klubie fitness klientom i pracownikom ułatwi cleanDROP – wolnostojąca, bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk.

Jest to innowacyjne urządzenie, które nie wymaga podłączenia do źródła zasilania, jest wydajne i odporne na warunki atmosferyczne.

Sprawdź szczegóły i poznaj urządzenie.

Do dezynfekcji dłoni na siłowni najwygodniejsze będą nasączone alkoholem chusteczki. Wybrany do tego celu produkt powinien zapewniać szybką, higieniczną dezynfekcję dłoni, a przy tym zawierać glicerynę, która nawilża dłonie. 

Po treningu na siłowni albo wizycie na basenie dłonie i ciało warto umyć specjalną emulsją, która chroni skórę, także tę alergiczną przed wysuszeniem. Jeśli jednak regularne wizyty na basenie i w klubach fitness. a w konsekwencji też częsta dezynfekcja dłoni, wysusza Twoją skórę, zaopatrz się też w krem z bogatym składem – ochronny lub nawilżający. Kremy Medisept zawierają nie tylko glicerynę, ale też witaminy E i B5, ekstrakt z aloesu i oliwę z oliwek, które szybko niwelują nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry, a przy tym mocno ją nawilżają.  

Myślisz o tym, aby przed otwarciem klubu fitness czy siłowni przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń? Zajrzyj do artykułu i skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.

 

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych i sprawdzonych środków do dezynfekcji skontaktuj się z nami, aby poznać ofertę profesjonalnych produktów.


ZAMÓWIENIA / ZAPYTANIA

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: +48 695 663 630

Zapytania drogą mailową prosimy o przesyłanie na adres: patrycja.kurek@ponpran.pl

Zapraszamy do kontaktu!

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy