Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Kiedy poszukać nowej firmy sprzątającej biuro?

2018 | 05 | 08

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, jak wiele korzyści płynie z czystego i zadbanego biura. Według wszelkich badań, porządek w miejscu pracy ma znaczący wpływ na efektywność wykonywanych zadań oraz nastrój i atmosferę panującą wśród pracowników. Czyste i zadbane biuro to również, swojego rodzaju wizytówka, przy okazji spotkań biznesowych z potencjalnymi klientami.

Usługi profesjonalnego sprzątania firm, cieszą się obecnie ogromną popularnością. Niestety poziom świadczonych usług przez firmy sprzątające często pozostaje na bardzo niskim poziomie. Zdarzają się również sytuacje, kiedy jakość maleje wraz z upływem czasu. Co gorsza, pierwsze oznaki obniżającego się poziomu usług są trudne do „wyłapania”, a w bardzo krótkim czasie mogą doprowadzić do dużego zanieczyszczenia powierzchni oraz nagromadzenia zabrudzeń, które w konsekwencji mogą być trudne do usunięcia.

Aby uniknąć tego typu sytuacji, w niniejszym artykule prezentujemy 4 ważne sygnały, mówiące o tym, że należy zastanowić się nad zmianą firmy sprzątającej.

Spadek produktywności

Wszelkie opracowania mówią jasno – ludzie są bardziej produktywni w czystym i zadbanym miejscu pracy. Warto w tym momencie również wspomnieć, iż według przeprowadzonych badań, praca w zaniedbanym i nieładnym miejscu wywołuje silny stres, a czasami nawet depresję.

Niedociągnięcia podczas sprzątania kuchni, niedokładnie posprzątane biurka czy nie opróżnione kosze na śmieci, źle wpływają wydajność pracy. Dlatego też warto co jakiś czas, sprawdzić czy pracownicy nie tracą więcej czasu na czynnościach, które powinna wykonać firma sprzątająca.

Jeżeli zbyt często naczynia i wyposażenie kuchni są niedomyte lub zdarza się że kolejny raz musisz osobiście doczyścić ekran monitora, warto zadać sobie pytanie czy to za co płacisz firmie sprzątającej, spełnia Twoje oczekiwania i daję pełną satysfakcję…? A może jest to właśnie sygnał i czas najwyższy by zmienić firmę sprzątającą, która wykona pracę rzetelnie, dbając o komfort miejsca użytkowania.

Niezbyt dobre, pierwsze wrażenie

Zgodnie z popularnym powiedzeniem, masz tylko jedną szansę aby zrobić dobre wrażenie. W mniejszym lub większym stopniu, każdy z nas działa według tej zasady. Oceniamy szybko i sami też jesteśmy oceniani. Pozytywne, pierwsze wrażenie to sprawa szczególnie istotna podczas spotkania z potencjalnym klientem. Porządek i ład w biurze to z pewnością jedna z pierwszych rzeczy jaką zauważą kontrahenci.

Przebywając bardzo często w danym miejscu, oswajamy i przyzwyczajamy się do wszystkiego, niestety także do niektórych niedociągnięć w zakresie porządku. Zatem, przed każdym spotkaniem warto spojrzeć świeżym okiem i ocenić czy biuro posprzątane jest od A do Z i czy rzeczywiście będzie stanowiło ono naszą pozytywną wizytówkę. Jeżeli my dostrzeżemy pewne niedoskonałości w czystości naszego miejsca pracy, możemy być pewni, że zauważą je również odwiedzający goście.

Decydując się na usługi profesjonalnej firmy sprzątającej, chcesz mieć pewność, iż wykonają oni swoją pracę tak dobrze, jak Ty wykonujesz swoją. Jeżeli zatem zauważasz pewne niedociągnięcia, jest to kolejny sygnał, że może pora na zamiany…

Częste choroby

Oto smutny, a jednak prawdziwy fakt. Na przeciętnym biurku znajduje się więcej bakterii niż w toalecie! Oczywiście im więcej bakterii na jakie jesteśmy narażeni, tym bardziej podatni jesteśmy na wszelkie choroby i wirusy. Zatem częste choroby pracowników mogą mieć również związek z niedokładnym sprzątaniem.

Według danych publikowanych przez ZUS, na wynagrodzenia chorobowe w 2017 roku, pracodawcy wydali łącznie 6,5 mld zł.

Znacznej części zwolnień w sektorze pracowników biurowych, można uniknąć właśnie poprzez poprawę czystości miejsc pracy. Regularna dezynfekcja powierzchni podłóg, zadbanie o odpowiedniej jakości środki do mycia rąk czy zmniejszenie ilości kurzu w miejscach gdzie rzadziej zaglądamy, ma kolosalny wpływ na ilość bakterii w biurze, a tym samym na częstotliwość pojawiania się zwolnień L4.

Zaskakującym jest, jak często firmy sprzątające nie dopełniają swoich obowiązków w tym zakresie. Może zatem warto sprawdzić, kiedy ostatnio zebrany został kurz z wyższej szafki lub jakim preparatem umyta została podłoga…?

Braki w zaopatrzeniu

Braki w środkach codziennego użytku, takich jak ręczniki papierowe, mydło czy płyn do mycia naczyń mogą być bardzo uciążliwe. Korzystając z usług profesjonalnego utrzymania czystości dla firm, kwestie związane z ich regularnym uzupełnianiem powinny pozostać po stronie wykonawcy.

Dlatego jeżeli po raz kolejny odrywasz się od pracy i poświęcasz czas na telefony przypominające o brakach, lub co gorsza, udajesz się do sklepu celem ich uzupełnienia, najwyższa pora już na zmiany.

Odpowiednia firma sprzątająca

Czy którykolwiek z wymienionych problemów pojawia się w Państwa firmie? Usługi obecnej firmy nie są zadowalające? A może zastanawiasz się czy usługi sprzątania mogą być bardziej korzystne cenowo?

Jeżeli tak, pora poznać alternatywne rozwiązania, pora poznać usługi firmy PON-PRAN Karol Poneta.

Mamy świadomość, iż czasem łatwiej powiedzieć niż zrobić. Dlatego zachęcamy do skorzystania z krótkiego formularza na stronie kontakt. Oddzwonimy i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy!

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy