Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

2018 | 07 | 02

Coraz więcej firm z różnych branż decyduje się na skorzystanie z usług firm sprzątających, w wyniku czego rynek usług porządkowych intensywnie się rozwija.

W roku 2015 wartość tego rynku przekroczyła 4 mld złotych. Każdego miesiąca, najpopularniejsze portale ogłoszeniowe, gromadzą ponad 6 tys. ofert związanych ze sprzątaniem. Wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu usługami, pojawia się również problem dla klientów jak spośród tak dużej liczby ofert, wybrać dobrą firmę sprzątającą? W dzisiejszym artykule postaramy się wskazać kilka najbardziej istotne fakty podczas wyboru firmy sprzątającej.

Dlaczego branża usług sprzątania rozwija się tak dynamicznie?

Na skorzystanie z profesjonalnych usług porządkowych decyduje się coraz więcej firm. Głównym odbiorcom usług tego typu są firmy (obiekty) dysponujące dużymi powierzchniami biurowymi. Główny powód to oczywiście oszczędność czasu, relatywnie mniejsze koszty i gwarancja solidnie wykonanej usługi. Utrzymanie czystego i higienicznego środowiska to również większa wydajność pracowników, lepszy komfort pracy i wizerunek przedsiębiorstwa.

Mimo to, wybór dobrej firmy porządkowej nie jest łatwy. Liczba ofert na rynku jest ogromna. Dostępne oferty często różnią się zakresem prac i skrywają mało doświadczonych (i niestety czasami również nierzetelnych) wykonawców. Dlatego też przed wyborem konkretnej firmy sprzątającej należy dokonać nieco bardziej wnikliwej analizy.

Kontakt

Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Często jedna rozmowa telefoniczna pozwoli pozyskać cała masę informacji w ciągu zaledwie kilku chwil. Rozmawiając bezpośrednio z usługodawcą możemy zorientować się, w jaki sposób realizowane są usługi oraz (co również bardzo ważne) jak wygląda komunikacja z klientem i forma współpracy. Prowadząc pierwszą rozmowę telefoniczną, nie wahajmy się zadawać wielu pytań, możemy tylko zyskać.

Analiza umowy

Z każdą umową należy się dobrze zapoznać. Wnikliwa analiza wszystkich zapisów zawartych w umowie, zobrazuje rzeczywisty zakres przyszłych usług i pozwoli w pełni poznać sposób ich wykonywania. Realizacja usług sprzątania wiąże się z koniecznością wykorzystania odpowiedniego sprzętu oraz środków czystości. Analizując umowę, zwróćmy uwagę na zapisy odnośnie wykorzystywanego sprzętu oraz środków czystości.

Rekomendacje

Najlepszym sposobem dotarcia do firmy sprzątającej oferującej usługi na naprawdę wysokim poziomie są rekomendacje. Warto więc skorzystać z polecenia zaprzyjaźnionych firm, które korzystają już z tego rodzaju usług. W ten sposób nie tylko pozyskamy więcej informacji na temat możliwych form współpracy, ale również uzyskamy rzetelną opinię i ocenę jakości wykonywanej pracy. Ponadto pozyskamy wstępne informacje na temat cen i zakresu wykonywanych usług.

Strona internetowa

Strona internetowa to wizytówka, która nie tylko prezentuje firmę ale również służy przekazaniu podstawowych informacji. Przeglądając stronę www firmy, można zorientować się jakie są jej priorytety, kto jest głównym odbiorcą usług oraz jakie firma daje gwarancje.

Niekiedy na łamach witryny firmowej, prezentowane są również listy referencyjne oraz zdjęcia z realizacji usług.

Opinie w internecie

Wiedzy na temat firm i usług szukamy zwykle w Internecie. Informacje pozyskane w ten sposób bardzo często decydują o tym, którą firmę wybierzemy. Obecnie funkcjonuje kilka dużych portali gromadzących opinie klientów na temat usług i produktów. Warto zatem przejrzeć te portale w poszukiwaniu opinii na temat firmy, którą planujemy wybrać.

Innym miejscem, gdzie często znaleźć można cenne opinie są fora internetowe oraz profile firm na mediach społecznościowych.

Pamiętajmy jednak, żeby pozyskane w ten sposób informacje traktować z pewnym dystansem. Publikowane opinie niekiedy są fałszywe (zarówno te pozytywne jak i negatywne), dlatego dobrze jest zwrócić uwagę czy i jak dana firma reaguje na pozostawiane na jej temat komentarze. Fakt zaangażowania firmy w jej wizerunek w internecie, często świadczy o chęci dostarczania możliwie najlepszego poziomu usług.

Wynajęcie profesjonalnej firmy do sprzątania firmy to najlepszy sposób na zachowanie higieny i czystości. Nasza firma kieruje usługi do firm i instytucji, oferując najwyższą jakość usług, terminowość oraz jasne zasady współpracy. Zapraszamy!

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy