Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Jak sprawdzić firmę sprzątającą biuro?

2018 | 10 | 30

Siedziba firmy to nie tylko miejsce pracy, to również jej wizytówka. W biurze nie tylko wykonywana jest codzienna praca, dla wielu firm to również miejsce spotkań z obecnymi i przyszłymi klientami. Tak więc czyste i zadbane wnętrze wpływa nie tylko na atmosferę pracy i działa motywująco ale również stanowi swojego rodzaju wizytówkę firmy.

To jednak nie jedyne powody, dla których warto zadbać o odpowiedni porządek w biurze. W artykule pt. Sprzątanie biura – kilka interesujących faktów, opisaliśmy nieco szerzej dlaczego utrzymanie odpowiedniego porządku w miejscu pracy jest tak bardzo istotne.

Jakość sprzątania w biurze, dlaczego firma sprzątająca?

Pomimo, iż usługa sprzątania biur, cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wiele firm wciąż nie do końca zdaje sobie sprawę, czego wymagać i czy usługa wykonywana jest dobrze. W związku z tym poniżej prezentujemy kilka newralgicznych miejsc, które warto sprawdzić aby móc ocenić jakość usługi sprzątania w biurze. Polecamy również zapoznać się z artykułem: Kiedy poszukać nowej firmy sprzątającej biuro?

1. Zajrzyj pod spód

Spody blatów, biurek oraz krzeseł często pomijane są przez firmy sprzątające. W większości przypadków, zaniedbania tego typu nie są widoczne podczas codziennej pracy. Warto jednak pamiętać, iż zaniedbanie tych obszarów jest źródłem powstawania kurzu oraz drobnoustrojów.

2. Klamki

Wszelkiego rodzaju klamki oraz uchwyty (np. szafek) to jedne z najczęściej dotykanych miejsc przez osoby przebywające w biurze. To również największe skupiska bakterii i miejsca przenoszenia zarazków. Regularne czyszczenie tych elementów jest zatem szczególnie istotne, gdyż ma wpływ na zmniejszenie ilości zachorowań wśród pracowników.

3. Pod dywanem

Brzmi trywialnie, ale niestety, wiele firm sprzątających pomija powierzchnie pod dywanami i dywanikami. W efekcie w pomieszczeniu gromadzi się więcej kurzu, a wysprzątane powierzchnie szybciej zostają zabrudzone. Po zakończonej usłudze sprzątania, zalecamy sprawdzenie tych miejsc.

4. Otwory wentylacyjne oraz klimatyzacja

Wszelkiego rodzaju wentylatory oraz kratki wentylacyjne (sufitowe lub ścienne) to najczęściej pomijane miejsca podczas sprzątania. Zdarzają się sytuacje, iż w miejscach tych zalega wieloletni kurz.

Podobnie jest w przypadku klimatyzatorów. Sposób pracy tych urządzeń sprawia, iż przyciągają one cały unoszący się w powietrzu kurz. W praktyce, klimatyzatory czyszczone są wyłącznie przy okazji wizyt serwisanta, które zdarzają się z reguły raz w roku. Zabrudzony klimatyzator działa mniej wydajnie, efektem czego jest gorsza jakość powietrza w biurze.

5. Drukarki i akcesoria komputerowe

Klawiatury czy myszy komputerowe używane są każdego dnia, a więc szybko się brudzą. Wiele firm sprzątających czyszcząc je, ogranicza się wyłącznie do powierzchownego czyszczenia. Warto to sprawdzić obracając klawiaturę i mysz do góry nogami.

6. Lampy i oświetlenie

Ponieważ, górnych części lamp czy kloszy oświetleniowych nie oglądamy zbyt często, ich czyszczenie jest bardzo często pomijane. Obszary te to również miejsca zbierania ogromnych ilości kurzu i roztoczy.

Ile kosztuje sprzątanie biura?

Firma sprzątająca PON-PRAN świadczy specjalistyczne usługi sprzątania. Do grona naszych stałych klientów należą również biurowce oraz duże pomieszczenia biurowe, na terenie Wrocławia oraz okolic. Wycena usług sprzątania ustalana jest w sposób indywidualny. Gorąco zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i niezobowiązująco wycenimy usługę sprzątania biura.

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy