Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Dzień Kawy – jak usunąć plamy po kawie?

2020 | 09 | 29

29. września jest Międzynarodowym Dniem Kawy. Jesienna aura sprzyja zaparzeniu filiżanki tego ciemnego, aromatycznego napoju. A co jeśli kawa się rozleje? Jak usunąć plamy po kawie?

Istnieje wiele domowych sposobów na usunięcie plam po kawie. Wystarczy mieć w domu ocet, sodę oczyszczoną, sól kuchenną albo żółtko jaja. Każdy z tych sposobów może pomóc w pozbyciu się uporczywych plam.

 

Poznaj domowe sposoby na usunięcie plam po kawie.

 

Jak usunąć plamy po kawie za pomocą octu?

W celu usunięcia plam po kawie należy przygotować roztwór z octu białego i zimnej wody. Powinno się zmieszać te produkty w proporcjach 1 : 1. Taką mieszankę nakłada się na gąbkę, przyciska do plamy lub lekko pociera do momentu, aż plama zniknie.

 

Jak usunąć plamy po kawie za pomocą sody oczyszczonej?

Niewielką ilość sody nakładamy na lekko wilgotną ściereczkę i pocieramy plamę z kawy tak długo aż zniknie.

 

Jak usunąć plamy po kawie za pomocą żółtka jaja?

Jajko należy dokładnie roztrzepać i połączyć z kilkoma kroplami alkoholu oraz z ciepłą wodą. Nasączamy roztworem gąbkę i czekamy aż plama zniknie. Następnie płuczemy wyczyszczoną odzież w zimnej wodzie.

 

Specjalistyczne środki do usuwania plam po kawie.

 

A co jeśli domowe sposoby nie pomogą?

Najlepiej jest użyć gotowego, sprawdzonego produktu specjalistycznego np. marki Diversey  – Taski Tapi Spotex 2. Preparat ten służy do usuwania plam z tkanin – w tym z wykładzin i dywanów. Doskonale sprawdzi się w wybawianiu plam z kawy, a także z soku, herbaty, ketchupu, wina czy nawet krwi. Dzięki specjalnej kompozycji środków powierzchniowo czynnych preparat radzi sobie z plamami pochodzenia organicznego. Środek jest gotowy do użycia, bezpieczny dla wszystkich typów dywanów (wliczając również wełniane), zawiera także ONT – nowoczesną technologię neutralizacji zapachów.  Forma spray’u pomaga dotrzeć w każde, nawet trudno dostępne miejsce.

 

Jak stosować preparat Diversey Taski Tapi Spotex 2 ?

Preparatu Diversey Taski Tapi Spotex 2 się nie rozcieńcza i jest od razu gotowy do użycia. Dzięki temu można go stosować bez obaw o zachowanie odpowiednich proporcji i tym samym – skuteczność preparatu. Przed użyciem preparatu należy wstępnie oczyścić powierzchnię – odkurzyć ją na mokro i starać się usunąć zabrudzenia poprzez zaskrobanie ich przy pomocy delikatnego narzędzia nie uszkadzającego powierzchni. Zaplamione miejsce należy spryskać preparatem Diversey i odczekać ok. 20-30 sekund. Zanieczyszczenie powinno się przez ten czas rozpuścić. Jeśli to nastąpi – należy zabrudzenie tamponować ścierką lub papierem. W przypadku trudnych i uporczywych zabrudzeń należy całą czynność powtórzyć. Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu czyszczoną powierzchnię powinno się spłukać czystą wodą, która zapobiegnie ponownemu osadzaniu się brudu. Powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia. W przypadku dużych i uciążliwych zabrudzeń – zaleca się zastosowanie metody płukania. Jak przy każdym specjalistycznym preparacie – przed zastosowaniem zaleca się wykonanie testu preparatu na niewielkim kawałku powierzchni, w mało widocznym miejscu.

 

Dlaczego warto stosować preparaty specjalistyczne?

Domowe sposoby czasami zawodzą, albo są nieskuteczne przy silniejszych zabrudzeniach. Dodatkowo nie są przetestowane i nie gwarantują skuteczności. Środki specjalistyczne są tworzone z myślą o wymagających klientach, którzy chcą usunąć plamy i rzeczywiście sobie z nimi poradzić. Zawierają przebadane i przetestowane składniki, a ich skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami.

Poszukujesz preparatu do usuwania plam po kawie?

Zadzwoń do nas i zamów skuteczny, specjalistyczny środek do usuwania plam po kawie: 695 663 630

 

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy