Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Dlaczego warto skorzystać z usługi dezynfekcji pomieszczeń?

2020 | 03 | 23

W obliczu pandemii koronawirusa większość pomieszczeń może ulec skażeniu. Szczególnie podatnymi miejscami są te, w których mamy do czynienia z dużymi skupiskami ludzi, jak np. obiekty użyteczności publicznej, placówki edukacyjne, szpitale i placówki medyczne, a także zakłady produkcyjne czy biura.

Większość z nas przechodzi zakażenie bezobjawowo, ale nie oznacza to, iż jesteśmy zdrowi. Jeśli zatem zależy nam na bezpieczeństwie naszych bliskich czy współpracowników – warto poddać pomieszczenia dezynfekcji i jak najszybciej pozbyć się szkodliwych patogenów.

 

Dezynfekcja pomieszczeń – skuteczne pozbycie się wirusów i bakterii

Dezynfekcja pomieszczeń jest metodą szybką i skuteczną, która pozwala automatycznie pozbyć się bakterii czy wirusów z naszego otoczenia. Nie musimy w żaden sposób przygotowywać pomieszczeń – wręcz przeciwnie – powinniśmy je pozostawić takimi, jakimi są, aby usunąć wszelkie niebezpieczne patogeny. W takiej sytuacji należy zaufać ekspertom, którzy wiedzą jak  sprawnie przeprowadzić te czynności. W tym celu stosuje się atestowane produkty biobójcze o wysokim stopniu skuteczności. Jest to szczególnie ważne w budynkach użyteczności publicznej oraz w miejscach, w których jednocześnie przebywa wiele osób. Jeśli nawet w określonych pomieszczeniach nie doszło do zakażenia – warto je profilaktycznie zdezynfekować. Prawda jest taka, iż większość z nas może nawet nie wiedzieć, że przebywało lub przebywa z osobą zakażoną.

 

Bezpieczeństwo przeprowadzanych działań

Wielu zastanawia się czy metoda ta jest bezpieczna. Oczywiście. Wszystkie produkty są atestowane i dopuszczone do stosowania w takich przypadkach. Zdezynfekowane pomieszczenie jest odświeżone,  bakterie i wirusy są wyeliminowane, a dodatkowo metoda ta pozwala pozbyć się grzybów i pasożytów.  Warto zatem zadbać o pomieszczenia w których przebywamy i nie narażać się na możliwość zachorowania.

 

Co powinno się poddawać metodzie dezynfekcji?

Czy tylko pomieszczenia można dezynfekować? Oczywiście, że nie. Możemy dezynfekować same powierzchnie, a także np. samochody czy różnego rodzaju pojazdy. Dezynfekcja pojazdów jest skuteczną metodą zapobiegania zakażeniom. Jest to szczególnie ważne przy autach firmowych, flotowych bądź autach z wypożyczalni. Podobnie jest z pojazdami transportu zbiorowego – systematyczna dezynfekcja pozwala zminimalizować ryzyko zakażenia. Pojazdy takie jak tramwaje, autobusy czy pociągi powinny być zatem systematycznie dezynfekowane za pomocą skutecznych środków biobójczych. Dezynfekcja samochodów jest równie ważna – często spędzamy w nich dużą część dnia, podróżują z nami również inne osoby, powierzchnia jest bardzo mała – więc dbajmy o siebie i bezpieczeństwo naszych bliskich.

Wszelkie budynki użyteczności publicznej, fabryki, zakłady produkcyjne i usługowe, szkoły czy przedszkola powinny zostać starannie zdezynfekowane. Zarządcy tych budynków powinni jak najszybciej zlecić wykonanie tego typu usługi. Dlaczego? Namnażanie się szkodliwych patogenów takich jak bakterie czy wirusy następuje lawinowo. Po wykonaniu usługi dezynfekcji pomieszczenia są one odświeżone i  bezpieczne. Warto zatem wykonywać dezynfekcję systematycznie, dokładnie i nie zwlekać.

 

Stosowanie usługi dezynfekcji  pomieszczeń Wrocław jest skuteczną i bezpieczną metodą na pozbycie się wirusów z pomieszczeń. Powinno się ją zatem rozważyć ją w kontekście zarówno firm, fabryk, biur, czy budynków użyteczności publicznej, ale także w kontekście naszych prywatnych domów.  Należy pamiętać, że aby zachować czystość w pomieszczeniach nie wystarczy spryskiwać klamek, drzwi czy blatów preparatami do dezynfekcji. To jedynie dodatkowa metoda zapobiegania zakażeniom, które mogą objąć całe pomieszczenia, a  często również trudno dostępne miejsca. Tylko wykonanie kompleksowej usługi dezynfekcji  pomoże skutecznie oczyścić  pomieszczenie i pozwoli znowu bezpiecznie z niego korzystać.

 

Jeśli mają Państwo jakieś pytania odnośnie wykonania usługi  dezynfekcji nasze Pogotowie Dezynfekcyjne z chęcią odpowie na wszelkie Państwa pytania i rozwieje wątpliwości:

tel. 600 213 709

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy