Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Czyszczenie konstrukcji hali oraz instalacji technicznych. Jakie są korzyści?

2022 | 10 | 11

Usuwanie zabrudzeń z elementów konstrukcyjnych wymaga sporo umiejętności od firmy sprzątającej. PON-PRAN realizuje prace wysokościowe według najwyższych standardów z wykorzystaniem podestów ruchomych.

Szczególnie narażone na powstawanie zabrudzeń są obszary o utrudnionym dostępie. Takimi miejscami bez wątpienia są: elementy konstrukcyjne, instalacje techniczne czy podsufitowe. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ wszystkie te miejsca niezagospodarowane lub o utrudnionym dostępie – w tym również te na znacznych wysokościach – przyciągają kurz, pył oraz inne osady.

Zabrudzenia w formie pyłu i kurzu, choć nie są bardzo niebezpieczne dla większości maszyn ulokowanych w przestrzeniach roboczych, to jednak ich nawarstwienie może negatywnie wpłynąć na dalsze funkcjonowanie. Kolejnym ważnym aspektem jest estetyka. Z pewnością każde przedsiębiorstwo nie chce, aby w halach zbierało się skupisko niechcianego brudu. Nagromadzenie takich osadów powoduje, że późniejsze doczyszczenie wymaga znacznie więcej zaangażowania profesjonalnej firmy sprzątającej.


Widoczne zabrudzenia na elementach konstrukcyjnych
Widoczne zabrudzenia na elementach konstrukcyjnych
Zabrudzenia w postaci kurzu i pyłu
Zabrudzenia w postaci kurzu i pyłu
Czyszczenie konstrukcji hali
Czyszczenie konstrukcji hali

Czyszczenie konstrukcji oraz instalacji technicznych – korzyści

Największą korzyścią dla przedsiębiorstwa – niemal zawsze to podkreślamy – jest ogólne utrzymanie porządku i czystości. Estetyczna hala bądź magazyn, bez widocznych zabrudzeń, wpływa na komfort codziennej pracy, a to nierzadko przekłada się na efektywność pracowników.


W tym miejscu czyszczenie wymaga sporo dokładności
W tym miejscu czyszczenie wymaga sporo dokładności
Osad w miejscu trudno dostępnym
Osad w miejscu trudno dostępnym
Pył i kurz na instalacji technicznej
Pył i kurz na instalacji technicznej

Kolejnym czynnikiem jest aspekt zdrowotny, ponieważ długotrwałe przebywanie w miejscach mocno zakurzonych czy o dużych zapyleniach, wpływa negatywnie na zdrowie. Pracownicy, którzy wykonują zadania w takich pomieszczeniach są narażeni na uszkodzenie płuc czy układu oddechowego, a to tylko niektóre z możliwych chorób.

Jak skutecznie czyścić konstrukcje hali oraz instalacje techniczne?

Istnieją dwie bardzo proste możliwości czyszczenia takich miejsc. Pierwszą, jest wykonanie zadania „na własną rękę”, czyli zrobić to samemu, albo zlecić pracę wewnętrznej firmie sprzątającej. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie konstrukcji hali, instalacji podsufitowych czy lamp i oświetleń, wiąże się z pracą na wysokości, a to już na wczesnym etapie realizacji, nierzadko przekracza nasze możliwości lub wewnętrznego personelu odpowiedzialnego za utrzymanie czystości.

Drugim sposobem – rekomendowanym przez nas – jest wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Choć ta opcja może okazać się nieco droższa, to jednak daje komfort zleceniodawcy. Doświadczona firma zewnętrzna bez najmniejszego problemu wykona zlecenie, doczyszczając i utrzymując wskazane powierzchnie i obszary w czystości.


Częściowo usunięty pył i kurz z instalacji technicznej
Częściowo usunięty pył i kurz z instalacji technicznej
Częściowo usunięte zabrudzenie
Częściowo usunięte zabrudzenie
Gruba warstwa zabrudzenia na elemencie konstrukcyjnym
Gruba warstwa zabrudzenia na elemencie konstrukcyjnym

Dlaczego warto wynająć profesjonalną firmę sprzątającą?

Zaletą tego wyboru jest to, że profesjonalna firma z zewnątrz jest wyposażona w odpowiednie preparaty i urządzenia. W praktyce zwiększa to skuteczność realizacji zlecenia. Czyszczenie wysokościowe wymaga również sprzętu technicznego. W obecnych czasach wiele firm rezygnuje z drabiny, a podstawowym i niezbędnym narzędziem okazują się podesty ruchome. Zwyżki znacznie zwiększają zasięg pracy i umożliwiają dostanie się do różnych miejsc, a dodatkowo są zwrotne i mobilne.

Należy jednak pamiętać, że do obsługi podnośnika bezwarunkowo są potrzebne odpowiednie uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Tych często nie ma wewnętrzna firma odpowiedzialna za utrzymanie czystości na terenie zakładu pracy czy fabryki. Fachowa firma sprzątająca, która jest konkurencyjna na rynku usługobiorców, z pewnością posiada opcję wynajęcia zwyżki z operatorem w swojej ofercie.

Jakie urządzenie jest niezbędne do czyszczenia konstrukcji hali?

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sprzętem służącym do walki z kurzem i pyłami jest odkurzacz. Nie mówimy jednak o takim zwykłym, domowym. Najlepszym wsparciem w takich zleceniach, wykonywanych w halach, okazuje się odkurzacz przemysłowy odkurzający na mokro. Każda profesjonalna firma sprzątająca powinna mieć takie urządzenie w swoim wyposażeniu, szczególnie gdy planuje czyszczenie konstrukcji hali.


Usunięte zabrudzenia z instalacji podsufitowych
Usunięte zabrudzenia z instalacji podsufitowych
Brak widocznych zabrudzeń
Brak widocznych zabrudzeń
Efekt wykonanej pracy
Efekt wykonanej pracy

Profesjonalna firma czyszcząca instalacje techniczne i podsufitowe

Jak już się dowiedzieliście, usuwanie zabrudzeń z elementów konstrukcyjnych wymaga sporo umiejętności od firmy sprzątającej. PON-PRAN realizuje prace wysokościowe według najwyższych standardów z wykorzystaniem podestów ruchomych i nie tylko. W naszym bogatym portfolio jest już wiele zrealizowanych zleceń – bez najmniejszego problemu doczyszczamy instalacje techniczne i podsufitowe oraz przeszklenia, lampy czy oświetlenia.


Widok pracującego podestu ruchomego
Widok pracującego podestu ruchomego
Czyszczenie za pomocą podnośnika
Czyszczenie za pomocą podnośnika

Przedstawione zdjęcia dotyczą dwóch prac, w których aktywnie uczestniczyliśmy. Usunęliśmy zabrudzenia spowodowane kurzem, pyłem oraz innymi zabrudzeniami. Zlecenia wykonywaliśmy na wysokości, w miejscach trudno dostępnych, używając przegubowo-teleskopowego podestu ruchomego marki Genie.

Dołącz do grona setek zadowolonych Klientów i sprawdź nasze możliwości!

  Zapytaj o ofertę dla siebie

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy