Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Czyszczenie i konserwacja posadzek – co gwarantuje profesjonalna firma sprzątająca?

2021 | 12 | 15

Posadzka to wizytówka firmy

Posadzka to zdecydowanie coś więcej niż tylko powierzchnia, po której chodzimy. To przede wszystkim wizytówka naszego sklepu, zakładu, biura lub szkoły. Zawsze powinna prezentować się efektownie, a zarazem być łatwą w bieżącym utrzymaniu czystości. 

Każda podłoga lub posadzka musi zostać raz na jakiś czas dokładnie doczyszczona za pomocą specjalistycznych urządzeń i profesjonalnych preparatów, ponieważ mycie codzienne nie jest w stanie usunąć wszystkich zabrudzeń. Trzeba również pamiętać o tym, że stan posadzki powinien odpowiadać normom BHP – uszkodzona, zabrudzona lub pozbawiona zabezpieczających ją polimerów powierzchnia może być przyczyną wypadków. Doczyszczanie, konserwację i impregnację (w tym polimeryzację) powinna wykonać profesjonalna firma sprzątająca, ponieważ osoby bez odpowiedniego doświadczenia mogą łatwo i nieodwracalnie uszkodzić posadzkę.

profesjonalna firma sprzątająca czyszczenie doczyszczanie posadzek podłóg

Kluczowe jest prawidłowe rozpoznanie materiału z którego zrobiono posadzkę. Jak działa profesjonalna firma sprzątająca?

Fachowiec musi przede wszystkim bezbłędnie rozpoznać materiał, z którego została wykonana posadzka. Bardzo często zdarza się, że różne materiały łączone są w sposób mało widoczny lub posadzki wykonane są z zupełnie innego materiału, niż to się na pierwszy rzut oka wydaje. Profesjonaliści zazwyczaj wiedzą, w którym miejscu szybko i bezbłędnie sprawdzić, czy posadzka jest jednolita, jaki jest jej stan oraz z czego jest wykonana. Niestety, ale osoby niedoświadczone bardzo łatwo pomylą gumoleum z PCV, albo lastryko z kaflami.

Drugą istotną kwestią jest odpowiednie rozpoznanie źródła i charakteru zabrudzenia. Tylko dobór odpowiednich preparatów w odpowiednim stężeniu gwarantuje szybkie i skuteczne doczyszczenie bez ryzyka uszkodzenia samego podłoża. Profesjonalna firma wie, w jakich sytuacjach stosować profesjonalne preparaty, których działanie jest często bardzo specjalistyczne. Wąskie zastosowanie takich preparatów nie wynika z fantazji producentów, tylko właśnie ze specyficznych potrzeb, kiedy np. nie można zastosować mocno kwasowych preparatów do usuwania zabrudzeń pobudowlanych lub starych powłok polimerowych. Odpowiednie rozwiązania są na rynku dostępne, ale wiedza o nich nie jest powszechna.

Istotną rolę odgrywa również wybór odpowiednich maszyn, urządzeń i akcesoriów do przeprowadzenia prac. Usuwanie starych lub ciężkich zabrudzeń bardzo często jest balansowaniem na cienkiej linii między zbyt słabym działaniem (które jest nieskuteczne), a zbyt silnym, które niszczy posadzkę.

Efekt, który utrzyma się długo

Profesjonalna firma sprzątająca zaoferuje kompleksową usługę. Nie ograniczy się tylko do mycia i czyszczenia posadzek, ale wykona również konserwację powierzchni i jej zabezpieczenie w postaci polimeryzacji lub impregnacji. Są to usługi specjalistyczne, które odpowiednio wykonane zapewniają nie tylko wzorowy efekt wizualny, ale przede wszystkim wzmacniają wytrzymałość posadzki i przedłużają jej czas użytkowania. Ponadto zabezpieczenie posadzki znacznie ułatwia utrzymanie jej w czystości, chroni ją przed wchłanianiem wilgoci i zabrudzeń oraz może mieć odpowiednie właściwości antypoślizgowe.

W przypadku zlecania polimeryzacji warto dopytać się firm oferujących jej wykonanie o to, ile warstw polimeru jest nakładanych, jak przebiega maszynowe mycie posadzek, ile trwa usuwanie starych powłok polimerowych oraz, czy firma oferuje polerowanie tarczą wysokoobrotową ostatniej warstwy polimerów.

profesjonalna firma sprzątająca czyszczenie doczyszczanie posadzek podłóg

Skutki pomyłki – nie warto ryzykować!

Czym skończy się podjęcie błędnej decyzji przez osobę, która być może ma dobre intencje, ale brakuje jej wiedzy na temat doczyszczania? Mówiąc krótko: skutki mogą być fatalne. Przykład? Pomylenie lastryko z kamieniem lub gumoleum z PCV skutkuje zazwyczaj bezpowrotnym zniszczeniem całej posadzki! Koszty naprawy i powtórnego kładzenia podłogi mogą być ogromne. Do tego należy doliczyć też czas potrzebny na przeprowadzenie remontu, co oznacza wyłączenie danego pomieszczenia, a czasem nawet całego obiektu z użytku.

Osoby bez doświadczenia często kierują się zasadą „im mocniej tym lepiej”. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Skutkiem zbyt mocnego, agresywnego i nieumiejętnego doczyszczania będzie zniszczenie lub zbyt szybka degradacja powierzchni. Doczyszczanie z definicji jest metodą inwazyjną. Stosowane są preparaty o dużym stężeniu i nieneutralnym PH. Dodatkowo szorowarki i pady po prostu mogą łatwo zarysować czyszczone powierzchnie. Dlatego fachowiec dzięki swojej wiedzy działa optymalnie i jego praca jest gwarancją osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Czas na wagę złota!

Co jeszcze należy brać pod uwagę rozpatrując ceny oferowane przez różne firmy? Kluczowy jest termin wykonania usługi. Sprzątanie jest najczęściej ostatnim etapem, umożliwiającym otwarcie obiektu. Tylko profesjonalna firma czyszcząca posadzki i podłogi jest w stanie prawidłowo ocenić czas potrzebny do wykonania prac, a następnie dotrzymać terminów. Działania specjalistów to również o wiele mniejsze ryzyko wystąpienia błędów i niedociągnięć, których naprawa pochłonie kolejne drogocenne godziny. Zlecenie pracy fachowcom to gwarancja otwarcia, ponownego uruchomienia obiektu w oczekiwanym dniu.

Często dochodzi do bardzo dramatycznych lub nieprzewidzianych zdarzeń. Sprzątanie po pożarze, sprzątanie po awarii, sprzątanie po zalaniu to tylko niektóre z możliwych wyzwań. Każde z nich ma swoją specyfikę. Sprzątanie po pożarze wiąże się z usuwaniem toksycznego osadu, nadpalonych elementów, farby. Specjaliści są w stanie przywrócić do użytku przestrzenie, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do doczyszczenia. Na sprzątanie po zalaniu nierzadko składają się deodoryzacja i dezynfekcja pomieszczeń. Prawidłowego zrealizowania powyższych usług w czasie zakładanym przez Klienta może podjąć się wyłącznie firma z wiedzą i doświadczeniem.

Wyobraźmy sobie sytuację wziętą z życia: wielkopowierzchniowy sklep otwiera się w poniedziałek rano po remoncie. Podłoga została już raz wyczyszczona, jednak okazało się, że zabrudzenia pobudowalne i poremontowe nie zniknęły. Tymczasem jest już sobota i sytuacja robi się podbramkowa. Tym razem do akcji musi wkroczyć profesjonalna firma, która dysponuje specjalistycznym personelem, preparatami i sprzętem. Pracować będzie za specjalną stawkę nawet nocą, ale dzięki temu sklep będzie się mógł otworzyć bez przeszkód, a wykonawca remontu uniknie kar za opóźnienie.

profesjonalna firma sprzątająca czyszczenie doczyszczanie posadzek podłóg

Nie warto płacić dwa razy

Najczęściej okazuje się, że ci, którzy szukają oszczędności za wszelką cenę muszą płacić dwa razy. Zasada ta sprawdza się w szczególności, gdy chodzi o doczyszczanie posadzek i podłóg. Wspomniane zostało już o kluczowej roli czasu – tak, do ceny usługi warto doliczyć czas, w jakim zostanie ona wykonana zwłaszcza, jeśli doczyszczenie jest warunkiem uruchomienia działalności.

Niestety wysoka cena nie zawsze jest wyznacznikiem wysokiej jakości. Profesjonalna firma powinna mieć nie tylko ubezpieczenie (podstawowy standard), ale także powinna umieć udokumentować swoje doświadczenie i przedstawić odpowiednie referencje.

Sprzątanie specjalistyczne jest usługą wymagającą profesjonalnej wiedzy, doświadczenia i sprzętu. Z tego powodu warto wybierać firmy tylko z dobrą opinią, bogatym portfolio i doświadczeniem.

Tylko profesjonaliści gwarantują właściwy efekt w ustalonym czasie

Profesjonalna firma sprzątająca gwarantuje specjalistyczne sprzątanie i doczyszczanie posadzek poprzez:

 • prawidłowo dobrane profesjonalne środki czyszczące do rodzaju powierzchni i zabrudzenia
 • specjalistyczne maszyny i sprzęt myjący
 • całościowe podejście do usługi: polimeryzacja podłóg, impregnacja podłóg, konserwacja
 • gwarancja dotrzymania terminu

W firmie PON-PRAN od kilkunastu lat zajmujemy się skutecznym czyszczeniem i doczyszczaniem różnorodnych powierzchni. Jesteśmy w stanie usunąć zabrudzenia, którym nie podołały inne firmy. Wykonujemy sprzątanie specjalistyczne, sprzątanie pobudowlane, sprzątanie interwencyjne po zalaniach i pożarach oraz wiele innych usług.

Jako profesjonalna firma sprzątająca korzystamy z najlepszej chemii profesjonalnej i środków czyszczących. Posiadamy własny bogaty park maszynowy i Zespół doświadczonych specjalistów.

Dołącz do grona setek zadowolonych Klientów i sprawdź nasze możliwości!

  Zapytaj o ofertę dla siebie

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy