Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

Czyszczenie hali magazynowej na Bielanach Wrocławskich

2022 | 02 | 16

Tylko profesjonalna firma sprzątająca z odpowiednim zapleczem w postaci doświadczonego Zespołu, własnego sprzętu i odpowiednich środków czystości jest w stanie wykonać czyszczenie hali magazynowej.

Właśnie do takich bardzo ambitnych, należy jedno z naszych ostatnich zleceń, które realizowaliśmy na terenie podwrocławskiej gminy Kobierzyce. To obszar, który z racji swojego położenia jest ważnym hubem logistycznym. Znajdują się tu centra dystrybucyjne wiodących firm handlowych i spedycyjnych. Powierzchnia największych hal magazynowych przekracza 30 000 m2.

Czyszczenie posadzki w hali magazynowej

Pierwszą rzeczą, do której przystąpiliśmy było czyszczenie całej posadzki w hali magazynowej. Metraż hali wynosił 38 000 m2. Zlecono nam:

 • zamiatanie i odkurzenie całej posadzki,
 • usunięcie dużej ilości zabrudzeń (zaschniętego pyłu budowlanego, błota, farb, smarów, żywicy budowlanej).

Kwestią, którą musieliśmy stale brać pod uwagę był czas – na przeprowadzenie wszystkich prac mieliśmy zaledwie kilka dni.

Nasze działania rozpoczęliśmy od precyzyjnego zaplanowania czynności i podzielenia ich na etapy. Było to szczególnie ważne, ponieważ na obiekcie wciąż znajdowały się ekipy budowlane i wykończeniowe. Jako profesjonalna firma sprzątająca, zadbaliśmy o to, by ich obecność nie kolidowała z naszą pracą. W efekcie, dzięki naszej dobrej komunikacji i organizacji mogliśmy szybko przystąpić do realizacji postawionych przed nami celów. Czuwał nad tym nasz stale obecny na miejscu doświadczony Koordynator prac.

Doczyszczanie posadzki z trudnych zabrudzeń

Pierwszym etapem prac było doczyszczanie posadzki z trudnych do usunięcia zabrudzeń. Specyficzne i trudno zmywalne plamy oraz osad z zaschniętego błota, smarów, rozpuszczalników i farb wymagały sięgnięcia po profesjonalne środki chemiczne. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w skutecznym doczyszczaniu różnorodnych powierzchni, jesteśmy więc w stanie usunąć nawet te zabrudzenia, z którymi nie poradziły sobie inne firmy. 


Stan posadzki przed rozpoczęciem prac
Powierzchnia hali stanowiła duże wyzwanie
Działania rozpoczęliśmy od usunięcia plam i ciężkich zabrudzeń

Maszynowe mycie posadzek

Gdy zakończyliśmy ręczne zamiatanie i odkurzanie posadzki hali magazynowej, przystąpiliśmy do mycia maszynowego. Wyzwaniem było przede wszystkim usunięcie dużej warstwy zalegającego pyłu budowlanego i piachu. W tym celu użyliśmy własnego sprzętu myjącego. Również w tym przypadku kluczowa była rola Koordynatora prac, który optymalnie ułożył harmonogram mycia całej powierzchni hali magazynowej.


mycie hali magazynowej
Mycie maszynowe usunęło warstwy pyłu budowlanego
sprzątanie hali magazynowej
W trakcie pracy
czyszczenie hali magazynowej
Podstawą była sprawna koordynacja działań

Sprzątanie wysokościowe w hali magazynowej

Dotarcie do trudno dostępnych, wysoko ulokowanych miejsc jest najłatwiejsze dzięki wykorzystaniu podestów ruchomych. W przypadku hali magazynowej, wyzwaniem było doczyszczenie dużej ilości elementów konstrukcji dachowej pokrytych grubą i trudną do usunięcia warstwą pyłu. Wykorzystując nasze podnośniki byliśmy w stanie dotrzeć w każde miejsce wskazane nam przez Klienta. 

Czyszczenie elementów konstrukcyjnych hali magazynowej

Ze względu na wielkość hali czyszczenie konstrukcji dachowej obejmowało bardzo wiele elementów zlokalizowanych na różnych wysokościach. Także tutaj osiadła gruba i trudno zmywalna warstwa pyłów. Używając przede wszystkim podnośników nożycowych i odkurzaczy plecakowych odkurzyliśmy całą zleconą nam powierzchnię, łącznie z najtrudniej dostępnymi miejscami. 


czyszczenie hali magazynowej
W trakcie doczyszczania konstrukcji dachowej
sprzątanie magazynów
Używamy własnych podnośników
mycie hali magazynowej
Weryfikacja wykonanej pracy

Mycie wysokościowe z wykorzystaniem podnośnika

Zleceniodawca polecił nam dokładne umycie bram, ramp, drzwi i okien. Również w tym przypadku zastosowaliśmy mycie wysokościowe z wykorzystaniem podnośnika. Pozwoliło to nam z jednej strony optymalizować tempo naszych prac (szybko przenosząc się od jednej doczyszczonej powierzchni do drugiej), a z drugiej strony, precyzyjnie usunąć wszystkie zabrudzenia. 


hala magazynowa sprzątanie
Czyszczenie elementów bramy
hala magazynowa mycie
„Przed” i „po” doczyszczeniu
hala magazynowa czyszczenie
Docieramy w każde miejsce w hali

Czyszczenie specjalistyczne magazynu

Czyszczenie specjalistyczne magazynu o powierzchni 38 000 m2 jest poważnym wyzwaniem. Dzięki przemyślanej koordynacji, zarządzaniu, planowaniu i zdolności do etapowania działań nasz Zespół jest w stanie odnaleźć się w każdych warunkach i terminowo zrealizować wszystkie zadania

Mycie ścian i okien magazynu

Realizując zlecenie wykonaliśmy również mycie ścian i okien magazynu od wewnątrz i na zewnątrz budynku. Były one pokryte grubą warstwą pyłu budowlanego i resztkami farby. Mycie zostało wykonane ręcznie oraz przy użyciu systemu mycia wodą zdemineralizowaną IONIC oraz profesjonalnych środków chemicznych. Dodatkowo dokładnie sprzątnęliśmy cały teren zewnętrzny.


profesjonalna firma sprzątająca
Doczyszczanie ścian hali magazynowej
mycie elewacji
System IONIC
mycie ścian
Przykładamy wielką wagę do precyzji prac

Mycie elewacji i bram hali magazynowej 

Wśród wykonanych przez nas prac w hali magazynowej było również mycie elewacji i bram. Pokrywał je nie tylko pył budowlany, ale miejscami także gruby osad z zaschniętego błota. Także w tym przypadku zastosowaliśmy dokładne mycie ręczne i system IONIC. Jako profesjonalna firma sprzątająca jesteśmy wszechstronni i elastyczni – zawsze dostosowujemy się do potrzeb i oczekiwań naszego Zleceniodawcy. 


usuwanie zabrudzeń hala magazynowa
Zaschnięty osad z błota
mycie hali magazynowej
Ręczne czyszczenie bram
czyszczenie posadzki hala magazynowa
Ściana po zastosowaniu systemu IONIC

Firma PON-PRAN to profesjonalna firma sprzątająca

Od kilkunastu lat skutecznie realizujemy nawet najbardziej skomplikowane zadania, którym nie podołały inne firmy. Mamy duże doświadczenie w realizacji niestandardowych, trudnych i wymagających prac dla różnych branż.

Naszą specjalnością jest: czyszczenie posadzek, czyszczenie przemysłowe, mycie przeszkleń, doczyszczanie pobudowlane. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam rozwiązywać najtrudniejsze problemy, z którymi inne firmy nie potrafią sobie poradzić. W ciągu kilkunastu lat działalności nigdy nie zawiedliśmy naszych Klientów.

Skorzystaj z naszych usług i hurtowni internetowej:

  Zapytaj o ofertę dla siebie

  Zadzwoń

  Napisz

  Wyślij wiadomość

  Wyślij zapytanie


  Partnerzy

  Jak do nas dojechać?

  Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy