Przejdź do treści

Aktualności

sprawdź co u nas nowego

5 sposobów na skuteczne czyszczenie dywanów

2018 | 05 | 04

Ceny jakościowo dobrych, dywanów i wykładzin bywają bardzo wysokie. Jednocześnie dywan stanowi jeden z najczęściej pojawiających się elementów ozdobnych w domach i mieszkaniach. Niestety, nawet jeżeli bardzo dbamy o czystość dywanu, w końcu i tak będzie on wymagał prania (czyszczenia) mechanicznego. Czasami są to typowe zabrudzenia w postaci kurzu, związanego z codziennym użytkowaniem, ale także plamy powstałe w wyniku rozlanego napoju, jedzenia czy innego trudnego do usunięcia związku.

W niniejszym artykule proponujemy 5 skutecznych sposobów, usuwania najczęściej pojawiających się zabrudzeń naszego dywanu czy wykładziny.

Nigdy nie wycieraj plamy!

Pierwszy odruch zaraz po rozlaniu się czegoś na dywanie, to oczywiście wycieranie. Zamiast wcierania należy odsączyć plamę, gdyż w w efekcie brud jest wcierany w głębsze warstwy włókien. Pomimo, iż w instrukcji niemal każdego środka do czyszczenia, zdecydowanie przestrzega się przed wycieraniem i rozmazywaniem zabrudzenia, nadal jest to najczęściej pojawiający się błąd podczas czyszczenia dywanu domowymi sposobami.

Jak zatem wyczyścić mokre plamy na dywanie?

Zamiast wycierania zaraz po zabrudzeniu, najlepiej jest usunąć zewnętrzną warstwę rozlanej cieczy poprzez przyłożenie, a następnie delikatne dociśnięcie papierowego ręcznika lub chusteczek, tak aby wsiąknął on jak najwięcej cieczy. Jeżeli istnieje taka potrzeba, czynność można powtórzyć kilka razy. Pozostałe zabrudzenie należy usunąć przy wykorzystaniu profesjonalnych środków czystości.

Wykorzystaj środki dostępne w domu

Aby skutecznie wyczyścić dywan domowymi sposobami, z powodzeniem wykorzystać można środki, które na codzień wykorzystywane są w innych celach. Dla przykładu soda oczyszczona to wspaniały sposób na pozbycie się plam od piwa czy wina. Przy pomocy sody wykonujemy tzw. czyszczenie na sucho, które polega na jej wysypaniu w miejscu zabrudzenia i pozostawieniu na około 5 godzin. Następnie sodę należy odkurzyć.

Soda bardzo dobrze czyści zabrudzenia ale również neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Dobrym środkiem czyszczącym jest również mieszanka octu i wody, która świetnie nadaje się do zmywania plam po słodkich napojach i sokach.

Jeżeli nie chcecie Państwo eksperymentować, zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią, która posiada profesjonalne środki czystości do samodzielnego czyszczenia (prania) wykładzin.

Preparat szczególnie polecany to: Taski Spotex 2 marki Diversey.

TASKI Tapi Spotex 2 jest preparatem do usuwania plam z wykładzin podłogowych i dywanów. Dzięki specjalnej kompozycji środków powierzchniowo czynnych preparat skutecznie usuwa plamy, zarówno pochodzenia organicznego, jak i na bazie wodnej . Usuwa z dywanów i wykładzin plamy takie jak: plamy z soku, plamy z kawy, plamy z herbaty, plamy z ketchupu, plamy z wina czy plamy z krwi .

Cechy

  • skutecznie usuwa z dywanów i wykładzin plamy różnego pochodzenia
  • gotowy do użycia
  • zawiera „ONT” – technologię neutralizacji zapachów
  • bezpieczny dla wszystkich typów dywanów (usuwa plamy także z dywanów wełnianych)

Wykorzystaj lód

Jak usunąć gumę do żucia z dywanu? Jest na to sposób.

Guma do żucia przyklejona do dywanu to częsty problem, jeżeli w domu są dzieci. Świetnym sposobem na uporanie się z tego rodzaju zabrudzeniem jest wykorzystanie lodu. Wyjmij kilka kostek z zamrażarki, a następnie przyłóż je do przyklejonej do dywanu gumy do żucia. Po upływie około 1-2 minut guma powinna zamarznąć co znacznie ułatwi jej usunięcie przy pomocy np. noża do masła lub łyżeczki.

Może się zdarzyć, iż, domowe sposoby mogą spowodować uszkodzenie włókien dywanu lub wykładziny dlatego warto zainwestować w profesjonalne środki.

Jak usunąć gumę z dywanu lub wykładziny profesjonalnymi środkami?

TASKI TAPI GUM 500ML to specjalny preparat (zamrażacz) do usuwania gumy do żucia.

TASKI Tapi Gum jest preparatem w formie aerozolu, przeznaczonym do usuwania resztek gumy do żucia, głównie z dywanów i wykładzin dywanowych. Preparat zamraża resztki gumy do żucia przywarte do dywanu, przez co stają się one łatwo usuwalne mechanicznie.

Cechy

  • szybko i skutecznie usuwa resztki gumy do żucia z dywanów i wykładzin
  • dywanowych nie powodując przy tym uszkodzenia ich włókien
  • preparat w postaci gotowego do użycia aerozolu, łatwy w zastosowaniu

Jak usunąć wosk z dywanu?

Świece wypełniają pomieszczenie przyjemnym, ciepłym światłem i zapachem, zwłaszcza w długie jesienne wieczory. Stanowią one dekoracje, szczególnie uwielbiane przez Panie. Co jednak zrobić kiedy wosk rozleje się na dywanie? Na szczęście istnieje skuteczny sposób.

Aby usunąć wosk z dywanu, w miejscu zabrudzenia należy przyłożyć kawałek starej tkaniny, po której następnie należy przesunąć kilkukrotnie żelazko. Stopiony wosk wsiąknie w tkaninę i zostanie całkowicie usunięty z dywanu.

Ważne jest aby żelazko ustawić na najniższą temperaturę i nie pozostawiać go przyłożonego do tkaniny i dywanu dłużej niż 30 sekund, aby uniknąć sytuacji uszkodzenia włókien zalecamy stosowanie preparatów do tego przeznaczonych przez profesjonalnych producentów środków chemicznych.

Profesjonalny środek do usuwania wosku z dywanu i wykładziny SUPER ODPLAMIACZ – FORLUX WG

Właściwości

Preparat o bardzo skutecznym działaniu, posiada dobre właściwości czyszczące. Produkt jest bardzo wydajny. Poprzez miejscowe stosowanie usuwa zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie. Usuwa gumę do żucia, kleje, smołę i bitumen, tusz z kopiarki i pieczątek, wosk ze świec. Bez problemu usuwa resztki etykiet.

Zastosowanie

Do odpornych na działanie wody wykładzin tekstylnych z włosia naturalnego i sztucznego. Do dywanów i mebli tapicerowanych.

Sposób użycia

Stosować bez rozcieńczenia. Rozpylić, pozostawiając do zadziałania. Brud zebrać za pomocą czystej, chłonnej szmatki. Gumę do żucia usunąć za pomocą szpachelki. Przed użyciem preparatu sprawdzić jego działanie na podłodze w niewidocznym miejscu.

Regularne czyszczenie

Systematyka to klucz do sukcesu. Aby utrzymać dywan w dobrym stanie, należy przynajmniej dwa razy w roku skorzystać z profesjonalnych usług czyszczenia dywanów.

Regularne, bardzo dokładne czyszczenie dywanu sprawi, że przez długie lata będzie on wyglądał jak nowy. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – wykonujemy usługi profesjonalnego czyszczenia dywanów dla firm, hoteli oraz osób prywatnych.

Partnerzy

Jak do nas dojechać?

Sprawdź gdzie znajduje się siedziba naszej firmy