fbpx
Najlepsi 2018
wśród Firm Sprzątających
we Wrocławiu

Dezynfekcja pomieszczeń jest skuteczną formą walki z drobnoustrojami – takimi jak bakterie czy wirusy.

dezynfekcja pomieszczeń odkażanie pomieszczeń ozonowanie pomieszczeń usługi porządkowe

 

Zastanawiasz się jak pozbyć się szkodliwych patogenów? Boisz się, że koronawirus może się rozprzestrzenić w Twoich pomieszczeniach? Obawiasz się o swoją rodzinę lub współpracowników? Wystarczy poddać pomieszczenia dezynfekcji, aby odzyskać spokój i oczyścić otoczenie w którym przebywasz na codzień. Metoda dezynfekcji pomieszczeń sprawnie usuwa jednostki chorobotwórcze z pomieszczeń oraz z różnych rodzajów powierzchni.  W obecnej sytuacji szczególnie ważnym jest, aby wykonać usługę dezynfekcji:

 • w pomieszczeniach, w których przebywa jednocześnie wiele osób
 • w miejscach dużych skupisk ludzkich
 • w pomieszczeniach szczególnie narażonych na występowanie jednostek chorobotwórczych
 • w miejscach skażonych i zainfekowanych

Pogotowie Dezynfekcyjne Pon-Pran

 

Nasz Zespół tworzą doświadczeni profesjonaliści, którzy wykonują usługi dezynfekcji od lat. Doskonale znają się zarówno na technikach, jak i na używanych środkach. Stosujemy wyłącznie produkty dopuszczone do obrotu, znajdujące się na liście produktów wskazanych do dezynfekcji, spełniających wszelkie normy i atesty. Są to produkty biobójcze, o wysokiej klasie skuteczności. Wykonywane przez nas usługi są bezpieczne i skuteczne.

 

Jakie są rodzaje dezynfekcji?

 • dezynfekcja metodą zamgławiania
 • dezynfekcja metodą ozonowania

 

W jakich branżach najczęściej wykonuje się usługę dezynfekcji?

 • w obiektach handlowych (sklepy, markety, hipermarkety)
 • w obiektach gastronomicznych (restauracje, firmy cateringowe, kawiarnie, puby)
 • w obiektach o przeznaczeniu edukacyjnym (szkoły, przedszkola, żłobki, biblioteki)
 • w instytucjach użyteczności publicznej (urzędy, dworce kolejowe i autobusowe, lotniska, placówki pocztowe)
 • w zakładach rolniczych i przemysłowych (fabryki, hale, lokale, zakłady przetwórcze i rolne)
 • w korporacjach oraz w pomieszczeniach biurowych
 • w szpitalach, laboratoriach, gabinetach lekarskich oraz w pozostałych placówkach medycznych
 • w transporcie zbiorowym (autobusy, tramwaje, pociągi, samoloty)
 • w pojazdach (samochody firmowe i flotowe, wypożyczalnie samochodów, dealerzy samochodowi, warsztaty i serwisy samochodowe, myjnie samochodowe)
 • kościoły i miejsca zgromadzeń religijnych

Tego typu usługi warto również wykonać w prywatnych mieszkaniach oraz w samochodach.

 

DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ METODĄ ZAMGŁAWIANIA ULV


Dezynfekcja pomieszczeń metodą zamgławiania – jak to robimy?

Posiadamy profesjonalny sprzęt w postaci specjalnych butli z dyszami zamglającymi oraz stacjonarnych zamgławiaczy o poszerzonym polu działania. Urządzenia te zostają wypełnione środkami biobójczymi w postaci certyfikowanych i dopuszczonych do obrotu cieczy o wysokiej skuteczności.

Pogotowie Dezynfekcyjne Pon-Pran

Jak to robimy? Sprawdź nasz filmik z zamgławiania metodą ULV

 

 

Jak wygląda proces zamgławiania pomieszczeń?

Zamgławianie dotyczy całej kubatury dezynfekowanego pomieszczenia i polega na rozprowadzaniu drobnych kropelek roztworu w otaczającej przestrzeni. Metoda zamgławiania jest najbardziej efektywną z dostępnych obecnie form oprysku. Jest to tzw. dyfuzja sucha, która poprzez niewidoczną mgłę tworzoną z preparatu dezynfekującego ulega zawirowaniu i dociera nawet w trudno dostępne zakamarki pomieszczeń, powierzchni czy urządzeń. Zabieg ten jest zatem niezwykle skuteczny i bezpieczny.

 • Wysoka wydajność procesu pozwala na jednorazowe zdezynfekowanie powierzchni o wymiarach około 30.000 m2.
 • Przy odpowiedniej cyrkulacji powietrza można wrócić do normalnego korzystania z pomieszczenia już po kilku godzinach
 • Preparat na którym pracujemy posiada szerokie spektrum działania i jest bezpieczny dla dezynfekowanych powierzchni

Pogotowie Dezynfekcyjne Pon-Pran

 

 Zamgławianie pomieszczeń – spektrum działania:

 • bakterie (w tym MRSA) wg normy EN 1276  i  EN 13727
 • grzyby (C. albicans) wg norm EN 1650 i  EN 13624
 • prątki gruźlicy (M. terrae, M. avium) wg norm EN 14348
 • wirusy osłonkowe (Vaccinia, BVDV, HBV, HIV, HCV, Herpes simplex, wirus grypy A, B, C, Ebola) wg norm  DVV/RKI

 

W chwili rozpylania cieczy należy opuścić pomieszczenia i pozwolić na sprawne i szybkie działanie naszego Zespołu. Przychodzimy do Państwa ze specjalistycznym sprzętem, ubrani w odpowiednią odzież ochronną. Jako Zespół nie pojawiliśmy się w obliczu pandemii koronawirusa – usługi dezynfekcji wykonujemy od kilkunastu lat, ciesząc się zaufaniem Klientów. Naszą misją jest skuteczna pomoc i sprawne zdezynfekowanie zleconych pomieszczeń. Zaufaj naszemu doświadczeniu.

 

Zamgławianie pomieszczeń – czy ta metoda jest skuteczna?

Tak, metoda zamgławiania jest skuteczną formą dezynfekcji pomieszczeń. Stosowane przez nas środki biobójcze posiadają poszerzone spectrum działania. Preparaty rozpylamy za pomocą urządzeń najwyższej klasy. Nasz Zespół cechuje dokładność i troska o każdy detal wykonania usługi. Wiemy, jak ważne w obecnych czasach jest zagwarantowanie bezpieczeństwa i zdrowia, dlatego przykładamy ogromną wagę do jakości wykonywanych przez nas usług. Do każdego zlecenia podchodzimy z zaangażowaniem i jesteśmy pewni skuteczności swoich działań.

Pogotowie Dezynfekcyjne Pon-Pran

 

Zamgławianie pomieszczeń – czy ta metoda jest bezpieczna?

Tak, jeśli zastosują Państwo odpowiednie środki ostrożności zalecone przez nasz Zespół. Stosowane przez nas preparaty są atestowane, odpowiednio dobierane do rodzaju powierzchni, pomieszczeń i ich przeznaczenia. Są to środki biobójcze, dopuszczone do obrotu i użycia przy stosowaniu metody dezynfekcji. Zabezpieczany newralgiczne miejsca i odpowiednio przygotowujemy powierzchnie. Po skończonej usłudze i weryfikacji możliwości wentylacyjnych pomieszczenia informujemy jak długo i w jaki sposób pomieszczenie powinno być przewietrzone. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam  wykonywać swoje usługi w sposób skuteczny i bezpieczny. W zakresie dezynfekcji mogą nam Państwo w pełni zaufać. Naszą dewizą jest wysoka jakość świadczonych usług i troska o bezpieczeństwo naszych Klientów.

 

Pogotowie Dezynfekcyjne Pon-Pran

DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ METODĄ OZONOWANIA

 

Ozonowanie pomieszczeń – jak to robimy?

Posiadamy specjalistyczny sprzęt w postaci generatorów ozonu, który jest w stanie rozpylić odpowiednie ilości gazu na dużych powierzchniach. Nasz Zespół tworzą profesjonaliści, którzy zajmują się stosowaniem tej metody od lat. Posiadamy niezbędną wiedzę i umiejętności, aby ten proces przeprowadzić sprawnie i skutecznie.

 

Jak wygląda proces ozonowania?

Nasze działania rozpoczynają się od wizji lokalnej, następnie obliczamy kubaturę pomieszczenia, dobieramy odpowiedni sprzęt, zachowujemy środki ostrożności i rozpoczynamy procedurę ozonowania. Nasi pracownicy instalują w Państwa pomieszczeniach odpowiednią maszynę, umieszczając ją w miejscu, w którym będzie możliwe jak najszersze i dokładne rozpylenie ozonu. Dzięki temu gaz dostanie się nawet do najbardziej ukrytych zakamarków i pozwoli zdezynfekować całą przestrzeń. Średnio oblicza się, iż maszyna generując  powyżej 80 gram ozonu/h jest w stanie oczyścić pomieszczenie o kubaturze około 1000 m3 (400 m2/2,5 wys.). Zatem możliwości jednej maszyny w kontekście wydajności są bardzo duże.

 

Ile to trwa proces ozonowania?

Jeśli użyjemy maszyny o powyżej wspomnianej wydajności i rozprowadzimy gaz na powierzchni około 1000 m3  -wówczas proces ozonowania nie powinien przekroczyć godziny. Następnie pozwalamy aby gaz opadł, powinno to trwać nie dłużej niż kolejną godzinę. Po dwóch godzinach nasi pracownicy wyłączają urządzenie i zalecają dokładne przewietrzenie pomieszczenia. Czas, kiedy możemy wrócić do normalnego korzystania z pomieszczeń jest zależny od możliwości wentylacyjnych danego pomieszczenia. Standardowo zaleca się powrót do normalnego użytkowania po około 12 godzinach.

 

Ozonowanie pomieszczeń – spectrum działania

Ozonowanie pomieszczeń jest skuteczną metodą walki z wirusami, bakteriami, grzybami czy pleśniami.Stosuje się je do usuwania różnych rodzajów alergenów takich jak np. roztocza. Ozonowanie doskonale sprawdza się także w usuwaniu uciążliwych zapachów. Zaletą tej metody dezynfekcji jest fakt, iż ozonowanie nie maskuje problemu, ale go skutecznie usuwa. Spectrum jego działania jest zatem bardzo szerokie.

 

Ozonowanie pomieszczeń – czy ta metoda jest skuteczna?

Tak, ta metoda jest w pełni skuteczna. Pozwala sprawnie usunąć wszelkie patogeny – takie jak bakterie czy wirusy, roztocza, grzyby, pleśnie i inne alergeny. Zdezynfekowane w ten sposób pomieszczenia są oczyszczone i odświeżone. Ozonowanie uważane jest za jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji.

 

Ozonowanie pomieszczeń – czy ta metoda jest bezpieczna?

Tak, ozonowanie jest bezpieczną metodą dezynfekcji. Ozon jest gazem o bardzo silnych właściwościach utleniających przez co jego zastosowanie jest bezpieczne. Ozonowanie uznaje się zatem za metodę ekologiczna i możliwą do zastosowania w wielu branżach – nawet w tych szczególnie wrażliwych na działanie innych metod dezynfekcji.

 

Gdzie działamy?

Nasz Zespół funkcjonuje w rejonie Wrocławia i okolic oraz na Dolnym Śląsku. Dojeżdżamy na miejsce z własnym sprzętem i środkami. Jeśli interesuje Cię inny rejon – zapytaj, być może będziemy mogli Ci pomóc.

Pogotowie Dezynfekcyjne Pon-Pran

 

Chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów lub po prostu zapytać o cenę albo o bezpieczeństwo przeprowadzanych procesów?

Pozostajemy do Twojej dyspozycji. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zaufaj profesjonalistom!


Pogotowie Dezynfekcyjne 

 

Na wszelkie Państwa pytania odpowiemy pod numerem telefonu:

600 213 709

 

Pogotowie Dezynfekcyjne Pon-Pran